PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

11059.jpeg
Foto: Andreypopov / 123RF
Šā gada 7.februārī visā pasaulē atzīmēs Pasaules drošāka interneta dienu, arī Latvijā tiks nodrošināti pasākumi, lai atgādinātu par drošu virtuālo vidi.

Iesaistot Latvijas bērnus un jauniešus, skolas un bibliotēkas, šajā dienā daudzpusīgas aktivitātes organizēs "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs, informē "Net-Safe Latvia" pārstāvis Kaspars Līcītis.

Nozīmīgākais no pasākumiem būs vērienīgs jauniešu forums "Es digitālo mediju vidē", kas notiks 7.februārī no plkst.12 līdz 16 Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3). Forumā aicināti piedalīties 8.-12.klašu skolēni.

Foruma dienas kartībā ir jauniešu interneta mediju lietošanas paradumu analīze un diskusijas par šo tēmu. Pasākumā ir aicināti piedalīties Latvijā atzīti mediju vides eksperti - Artūrs Mednis un Reinis Zitmanis, kuri sniegs prezentācijas par "gudru" mediju lietošanu. Iegūtās zināšanas palīdzēs foruma dalībniekiem attīstīt digitālās prasmes, kā ar sniegs zināšanas par jaunumiem moderno tehnoloģiju jomā. Tāpat pasākumā jaunieši varēs dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus un interesantus faktus par mediju izmantošanas paradumiem.

Tiem jauniešiem, kam nav iespējas apmeklēt forumu klātienē, tiks nodrošināta iespēja 7.februārī pieslēgties tiešraidei, lai varētu sekot līdzi pasākuma norisei attālināti - gan noklausīties ekspertu prezentācijas, gan kopā ar klasesbiedriem klasē diskutēt par iegūtajām atziņām.

"Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs aicina atzīmēt Drošāka interneta dienu visā Latvijā - skolās, bērnudārzos, bibliotēkās, bērnu un jauniešu centros, organizējot izglītojošus pasākumus un aktivitātes gan 7.februāri, gan visu februāri.

Pasākuma afiša (.pdf)

Kā saglabāt drošību virtuālajā vidē? 

Jauniešu televīzijas Chaula.tv saruna par Drošāku Interneta dienu