PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 01. maijs

Ziedonis

IMG_5956.jpg
Skolu psihologi un sociālie pedagogi aicināti pieteikties mācību programmai par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu.

Modernās tehnoloģijas ir neatņemama ikdienas daļa. Tomēr bieži vien ne tikai bērni, bet arī paši vecāki apmulst no tehnoloģiju piedāvāto iespēju dažādības. Sadarbībā ar psihologu Edmundu Vanagu izveidotā mācību programma par atbildīgu tehnoloģiju  Kā būt par vecāku 21.gadsimtā ir vecāku un mediju pieprasīta, jo  palīdz saņemt atbildes, kas ikdienā aktuālas ikvienam. Tādēļ Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm aicina skolu psihologus un sociālos pedagogus apgūt šo programmu jau otrajās bezmaksas mācībās, kas notiks 22. un 23. februārī.

Mācību programma izstrādāta 2016. gadā un ir vecāku un profesionāļu augstu novērtēta - tā saņēmusi gan Skolu psihologu asociācijas, gan Sociālo pedagogu federācijas sertifikātu. Apgūstot programmu,  speciālisti saņems atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • - bērnu audzināšana digitālajā laikmetā;
  • - atbildīga digitālo tehnoloģiju izmantošana ģimenē;
  • - biežāk sastopamās psihoemocionālās grūtības bērniem sākumskolas vecumā;
  • - kāds ir kvalitatīvs, drošs, bērniem domāts saturs internetā;
  • - praktiskā nodarbība par lietotņu izmantošanu viedtālruņos;
  • - prezentēšanas prasmes un publiskā runa: teorētiskās un praktiskās nodarbības.

 “Kopš 2016. gada mācību programmu ir apguvuši jau 25 skolu psihologi un sociālie darbinieki, un šai laikā Amigo vēstnešu padomus saņēmuši vairāk nekā 6000 bērnu vecāku visā Latvijā. Tas ir daudz, vienlaikus apzināmies, ka jaunu paradumu veidošana ir ilgtermiņa process, un ir svarīgi atbildes uz jautājumiem, kas rodas ikdienā, saņemt uzreiz un pie speciālista, kurš viegli pieejams. Tādēļ aicinām skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu  vadītājus rosināt savus kolēģus pieteikties mācībām – tādējādi padarot  profesionālas konsultācijas par tehnoloģiju  lietošanu viegli pieejamas visā Latvijā ”, motivāciju rīkot mācības skaidro Amigo valdes priekšsēdētājs Artūrs Freimanis.

Arī programmas izstrādātājs, bērnu un jauniešu psihologs Edmunds Vanags uzsver, ka pašu vecāku vidū zināšanas par tehnoloģijām un to lietošanu ikdienā ir ļoti atšķirīgā līmenī. Tādēļ jo īpaši nozīmīgi ir saņemt profesionālu konsultāciju, kas ir atbildīgi tehnoloģiju lietošanas paradumi 21. gadsimtā. “Nereti vecākus uztrauc jautājumi, kā reaģēt uz bērna iespējamām garastāvokļa svārstībām, vai ir jāpārbauda, ko īsti bērns skatās ekrānā, vai vispār viņam ir nepieciešams kāds gadžets, un kā tomēr viedierīces padarīt par ģimeni vienojošu nevis atsvešinošu ķēdes posmu. Vēstneši tiks nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem metodiskajiem materiāliem un prezentācijām, lai zināšanas varētu nodot tālāk”, komentē psihologs Edmunds Vanags.

Mācības skolu psihologiem un sociālajiem darbiniekiem notiks 22. un 23. februārī. Tās vadīs pieredzējuši lektori: psihologs Edmunds Vanags, klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa, runas mākslas meistares Krista Vāvere un Vanda Daukšta, kā arī Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska. Iedvesmojošā pieredzē dalīsies arī pirmās vēstnešu programmas absolventes.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas sociālā pedagoģe un vēstnešu programmas pirmo mācību absolvente Santa Ločmele atzīst, ka programma viņai bijusi kā dāvana un lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas par to,  kā veidot drošus un atbildīgus digitālo tehnoloģiju noteikumus saviem bērniem un kā strādāt ar skolēniem, vecākiem, kolēģiem: “Darbojoties vēstnešu programmā, iemācījos droši izteikt savu viedokli, uzstāties auditorijas priekšā, uzrunāt svešus cilvēkus. Uzskatu, ka šī programma skolu psihologiem un sociālajiem pedagogiem ir nepieciešama, jo tā sniedz izpratni par 21.gadsimta aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar tehnoloģijām un bērniem. Apgūstot to, speciālisti var kvalitatīvāk, mūsdienīgāk veikt savus darba pienākumus, stiprināt ģimenes un palīdzēt tām uzlabot savstarpējās attiecības, mainīt iesīkstējušas domas un priekšstatus”.

Lai pieteiktos mācībām, aicinām speciālistus līdz  4. februārim  aizpildīt anketu laimīgām ģimenēm.lv.

Uz  mācībām tiks aicināti 25 dalībnieki, izvērtējot saņemtajos pieteikumos pausto motivāciju apgūt programmas saturu, kā arī vēlmi un gatavību aktīvi dalīties  ar iegūtajām zināšanām. Mācības notiks Rīgas reģionā (vieta tiks precizēta), būs nodrošināta arī naktsmītne un ēdināšana.