PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2025. gada 14. decembris

Auseklis, Gaisma

Tālmācības vidusskolā "Blaumanis" notiek ziemas uzņemšana
Tālmācības vidusskolā "Blaumanis" notiek ziemas uzņemšana
Foto: Tālmācības vidusskola “Blaumanis”

Šobrīd, iestājoties Tālmācības vidusskolā “Blaumanis” no 10. līdz 19. decembrim, ir iespējams mācīties pilnībā BEZ MAKSAS līdz pat atestāta saņemšanai. Daudzi šo iespēju aktīvi izmanto, un, kā novērojusi Tālmācības vidusskolas “Blaumanis” direktore Sanita Simtiņa, galvenie iemesli, kādēļ bērni ziemas semestrī izvēlas mainīt skolu un pievienoties tālmācībai, ir mobings iepriekšējā mācību iestādē un grūtības ar mācību rezultātiem.

Uzziniet kā pieteikties tālmācībā ŠEIT.

Negatīva pieredze iepriekšējā skolā

Kā novērojusi tālmācības skolas direktore, daļa izglītojamo izvēlas pārnākt uz tālmācību, jo meklē mācību vidi ar mierīgāku ritmu un mazāku sociālo spriedzi — īpaši gadījumos, kad tradicionālajā skolā piedzīvots pārmērīgs stress, mobings vai konfliktsituācijas. Šādos apstākļos nereti pasliktinās arī sekmes, jo bērniem kļūst arvien grūtāk koncentrēties un saglabāt motivāciju. Vienlaikus ir skolēni, kuri tālmācību izvēlas tās elastības dēļ, piemēram, iespējas apvienot mācības ar sportu, radošām nodarbēm, darbu vai citiem pienākumiem, kurus tradicionālā skolu vide bieži vien nespēj tik veiksmīgi pielāgot.

Uzņemšana notiek visa gada garumā

Tālmācības skolas direktore Sanita Simtiņa skaidro, ka visaktīvāk mācību uzsākšana notiek tieši vasarā un ziemā — laikā, kad skolēni izvērtē esošo situāciju un pieņem lēmumu par skolas maiņu.

Turpina S. Simtiņa: “Ziemas mēnešos skolu visbiežāk maina emocionālu un akadēmisku izaicinājumu dēļ, piemēram, mobinga, sociālā spiediena, pārslodzes vai neapmierinošām sekmēm. Tad pie mums visbiežāk pārnāk divu veidu izglītojamie. Pirmkārt, tie, kuri kādu iemeslu dēļ nav uzsākuši mācības pirmajā semestrī, bet jaunajā gadā vēlas atgriezties skolā ar skaidru motivāciju to pabeigt. Otrkārt, tie, kuri izvēlas pāriet no tehnikumiem vai citām skolām, jo nav bijuši apmierināti ar sekmēm.”

Viņa uzsver, ka tālmācība ir vienīgā mācību forma, kurā var sākt mācīties jebkurā laikā, taču šāds lēmums nereti nozīmē intensīvāku mācību grafiku un lielāku personisko motivāciju.

Mācības var turpināt no iesāktā

Pārnākot uz tālmācību mācību gada vidū, izglītības process nav jāsāk no nulles. Uzsākot mācības Tālmācības vidusskolā “Blaumanis”, tiek rūpīgi izvērtēti skolēna iepriekšējie sasniegumi un apgūtie priekšmeti, un, balstoties uz tiem, izstrādāts individuāls mācību plāns.

“Ir gadījumi, kad skolēns ir strādājis cītīgi un var bez būtiskiem pielāgojumiem turpināt mācības. Taču, ja apgūstot mācību vielu ir bijušas grūtības, mēs nodrošinām individuālas konsultācijas un atbalstu, lai palīdzētu skolēnam sekmīgi virzīties uz priekšu,” skaidro Sanita Simtiņa.

Jaunais gads kā jauns sākums

Direktore atgādina, ka tālmācība ir elastīga un mūsdienīga izglītības forma — mācības var sākt jebkurā laikā, tiklīdz izglītojamais ir tam gatavs. Pat pievienojoties mācību gada vidū, skolēns saglabā iespēju absolvēšanas gadā pabeigt skolu kopā ar tiem, kuri mācības sākuši jau septembrī.

“Tālmācības ritms un elastība motivē daudzus sākt mācības tieši jaunajā gadā, kad cilvēki sev izvirza jaunus mērķus un meklē pārmaiņas,” novērojusi direktore.

Uzziniet kā pieteikties tālmācībā ŠEIT.

Iestājoties tālmācības skolā, jāmaksā tikai reģistrācijas maksa — 29 eiro. Mācību gada noslēgumā paredzēta maksa par pārcelšanu nākamajā klasē (30 eiro) vai eksāmenu kārtošanu un apliecības/atestāta izsniegšanu — 120 eiro.

Apmeklē arī tālmācības vidusskolas “Blaumanis” sociālo mediju kontus

Reklāmraksts