PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 28. februāris

Justs, Skaidra, Skaidrīte

Ģimenēm ar bērniem un jauniešiem LAMPĀ aizraujoša programma: no spēlēm līdz apģērbu maiņas punktam
Ģimenēm ar bērniem un jauniešiem LAMPĀ aizraujoša programma: no spēlēm līdz apģērbu maiņas punktam
Foto: Lampa
Sarunu festivālā LAMPA 1. un 2. jūlijā Cēsīs gaidāma īpaši bagātīga un daudzveidīga pasākumu ēdienkarte ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. No improvizācijas izrādēm, spēlēm, ilgtspējas izaicinājumiem un apģērbu maiņas punktam līdz dzīvajai bibliotēkai par jauniešu iekļaušanu.

miniLAMPA – pašiem mazākajiem

1. jūlijā plkst. 12.30–20.00 un 2. jūlijā plkst. 11.00 – 20.00 skatuvē miniLAMPA Cēsu pils parkā pašus jaunākos festivāla apmeklētājus gaida aizraujošas tikšanās, izziņa un sarunas! Šeit bērni kopā ar vecākiem un AS “Latvijas Valsts meži” divu dienu garumā varēs piedzīvot, izzināt, izbaudīt mežu un sajust tā klātbūtni arī pilsētvidē, iejusties īsta mežinieka lomā un izmēģināt spēkus meža stādīšanā gan spēles veidā, gan ar īstiem meža instrumentiem. Audzēsim un izzināsim mežu arī galda spēlēs, radošajās darbnīcās un dažādās viktorīnās. Te varēs satikt tīru mežu aizstāvi Cūkmenu, uzzināt interesantus faktus par kosmosu, piedaloties radošās aktivitātēs Kosmosa izziņas centra “starptautiskajā kosmosa stacijā”, asināt prātu ar “Brain Games” un atelpas brīžos skatīties LMT Straumes raidījumus “Tutas lietas” un “Ucipuci”. Klātienē varēs satikt arī Tutas Feneku un Lapsiņu. Pašu mazāko apmeklētāju ērtībai festivāla teritorijā būs iekārtota bērnu aprūpes telts, kur vecāki varēs mazuļus pārtīt un mierīgos apstākļos pabarot.

Bērnu rīta “Zaķa prāva”

2. jūlijā plkst. 11.00 Temīdas teltī tiesas priekšā stāsies Zaķis. Kāds nozadzis burkānus. Vai Zaķis ir vainīgs? Vai varbūt patiesībā apkrāpts cietušais? Latvijas tiesneši un Improvizācijas teātris kopā ar pašiem mazākajiem LAMPAS apmeklētājiem meklēs atbildes un mēģinās sarežģītos tiesību jautājumus risināt caur spēli. Viens ir skaidrs – jautrība un kopīga burkānu ēšana garantēta!

Ilgtspējas izaicinājumi jauniešiem – Swedbank Beelievers TikTok studijā

1. jūlijā plkst. 18.00 Cēsu pils parka tiks atklāta Sarunu festivāla LAMPA līdzdibinātāja Swedbank īpašā jauniešu TiktTok studija “Beelievers” . Tā būs vieta, kur satikties un kopā darboties tiem, kas grib mainīt pasauli un padarīt to zaļāku, ilgtspējīgāku, labāku vietu, kur dzīvot mums visiem! Te varēs satikt populārus satura veidotājus – Roju Rodžeru, Nansiju Garkalni, Esteri Tīnu, Beāti Bērziņu (Beta Beidz), Māru Sleju, radīt interesantu un krāsainu saturu saviem sociālajiem tīkliem, iemācīties jaunus sociālo mediju trikus un labi pavadīt laiku ilgtspējīgā un mājīgā gaisotnē, meklējot atbildi uz galveno jautājumu – kā atpazīt, kas patiešām ir zaļš un kas par tādu tikai izliekas. Visu Beelievers TikTok studijas darbības laiku darbosies arī apģērbu maiņas punkts, kurš veidots kopā ar labdarības veikalu “Otrā elpa”.

Jaunā skatuve – par iekļaujošu sabiedrību

Par īpašu programmu tradicionālajā LAMPAS jauniešu tikšanās vietā – Cēsu pils parka Riekstu kalnā – šogad parūpējusies Latvijas Jaunatnes padome, kas piedāvā virkni pasākumu Jaunajā skatuvē: no atvērtā mikrofona un kopīga filmu vakara līdz diskusijām par to, vai Saeima dzird jauniešu balsis un kā iesaistīt sabiedriskajā dzīvē dažādas sabiedrības grupas. Šeit gaidīts ikviens, kuram rūp jaunu cilvēku nākotne un iespēja pašiem to ietekmēt. Skatuves atklāšana – 1. jūlijā plkst. 13.00 ar dzīvo bibliotēku un pieredzes stāstiem par jauniešu iekļaušanu.

Telts “Viss ir  norm.a”

Telts programma būs veltīta jauniešu mentālās veselības jautājumiem. Būs pieejamas gan nodarbība mākslas terapijā, ekspresintervijas ar psihologiem, Pusaudžu resursu centra speciālistiem un pat pašpalīdzības telpas, kas darbosies abas festivāla dienas . Dažādās diskusijās tiks šķetināti pusaudžu un vecāku savstarpējās saskarsmes jautājumi, kā arī runāts par to, kā pieņemt dažādo un atšķirīgo pašu pusaudžu vidū.

Dzīves labākie skolotāji ar “Iespējamo misiju”

Uz stāstu vakaru “Manas dzīves labākie skolotāji” 1. jūlijā plkst. 21.00 ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku un skolēnu atmiņu stāstiem aicina “Iespējamās misijas” kopiena. Sarunas par kvalitatīvu izglītību un skolotāja lomu tajā kopā ar “Iespējamo misiju” notiks 1. un 2. jūlijā Izglītības teltī Maija parkā.

Tāpat kā iepriekš LAMPĀ, arī šogad festivāla mājaslapā un lietotnē ir iespējams izveidot savu programmu, izmantojot rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

Par to, kā apmeklēt festivālu, vairāk uzziniet šeit, bet informāciju par programmu atradīsiet šeit.

Publicitātes foto3.jpg

Vairāk informācijas par festivālu mājaslapā.