PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

9462.jpeg
Foto: opolja / 123RF
Līdz 2018. gada 18. janvārim izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 12 dažādās nozarēs.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina izglītības iestāžu pieteikšanos pieaugušo mācību īstenošanai otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide".

Trīs reizes vairāk nozaru nekā pirmajā atlasē

Atlasē var pieteikties izglītības iestādes, kas atbilst izglītības iestāžu atlases nolikuma prasībām un iesniedz vismaz vienu izglītības programmu. Mācību īstenošanai pieaugušo izglītības projektā pieejamo nozaru klāsts no četrām ir audzis līdz 12 nozarēm, proti:

 • tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana;
 • pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība;
 • ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms;
 • drukas un mediju tehnoloģijas;
 • transports un loģistika;
 • enerģētika;
 • ķīmiskā rūpniecība;
 • kultūra;
 • būvniecība;
 • kokrūpniecība;
 • elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; 
 • metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Priekšrocības tikai plānošanas reģiona robežās

Sadarbībā ar darba devējiem Pieaugušo izglītības pārvaldības padomē (PIPP) 12 nozarēs apstiprinātas 148 mācību vajadzības, kurās izglītības iestādes var pieteikt profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides vai neformālās izglītības programmas.

Atšķirībā no iepriekšējās atlases, šoreiz profesionālās pilnveides vai profesionālās tālākizglītības mācību vajadzību īstenošanā priekšrocība valsts un pašvaldību dibinātām profesionālās izglītības iestādēm saglabājas tikai attiecīgā plānošanas reģiona teritorijā, kurā tās piedāvā īstenot izglītības programmu. Ja kādā no plānošanas reģioniem prioritārās izglītības iestādes mācības nepiedāvā, šajā teritorijā programmu, kas atbilst nolikuma prasībām, var īstenot citi atlases pretendenti.

Plašāka informācija par atlases nosacījumiem, mācību vajadzībām nozarēs, kā arī pieteikuma veidlapas un cita noderīga informācija pieejama VIAA mājaslapā pieaugušo izglītības sadaļā pie izsludinātajiem konkursiem.

Pirmajā kārtā 6067 pieteikumi

Pirmajā pieaugušo mācību kārtā 55 izglītības iestādes piedāvāja 770 izglītības programmas četrās prioritārajās nozarēs 50 Latvijas pilsētās un novados.

Pieaugušo mācību pirmajā kārtā, kas noslēdzās šī gada 6. novembrī, saņemti 6067 pieteikumi. Tā kā aptuveni desmitā daļa interesentu, kas vēlējušies mācīties ar ES fondu atbalstu, pieteikumus iesniedza vairākās izglītības programmās un mācību iestādēs, pirmajā kārtā kopā pieteikušies 5565 iedzīvotāji. Šobrīd notiek visu interesentu atbilstības pārbaude uzņemšanas noteikumiem un grupu komplektēšana, lai 2018. gada janvārī varētu uzsākt mācības.

Projektu "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra, lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci un laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, kā arī veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē ESF un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro, informē Kristīne Keiča, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.