PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 21. maijs

Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

9133.jpeg
Foto: loganban / 123RF
Arī šogad līdz 2016.gada sākumam ikviens interesents var iesūtīt atbilstošākos kandidātus 2015.gada vārda titulam.

Tāpat ikviens ir aicināts iesūtīts gada nevārda, spārnotā teiciena un gada savārstījuma titulam.

Kā liecina Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas mājaslapā publicētā informācija, titula pretendentus var pieteikt, sūtot e-pasta vēstuli "[email protected]".

Latviešu valodas gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena aptauja notiek kopš 2003.gada katrā gadumijā. Materiāla apkopošanu, žūrijas darba koordinēšanu un rezultātu izsludināšanu veic RLB Latviešu valodas attīstības kopa ar partneriem - Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisiju un Latvijas Rakstnieku savienību.

Aptaujas loma ir rosināt daudzpusīgu, pastāvīgu un argumentētu dialogu starp valodas lietotājiem, valodniekiem, sociolingvistiem, literātiem un publicistiem, skolotājiem, studentiem, plašsaziņas līdzekļiem, valsts iestādēm, sabiedriskajiem darbiniekiem, izdevējiem, terminologiem, redaktoriem, tulkotājiem un vārdnīcu veidotājiem. Mūsu valodas attīstībai ir svarīgi, lai ikviens vērtīgs un interesants pamanījums (gan pozitīvs, gan negatīvs) nonāktu pie aptaujas žūrijas.

Pērn par gada vārdu nosaukts vārds "ausīši", nevārdu - "aplikācija", bet pie spārnotā teiciena titula tikuši deputātu Ingunas Sudrabas un Artusa Kaimiņa teicieni "Nē, tā es neesmu" un "Tu zini, kas es esmu!?".