PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

10980.jpeg
Foto: dolgachov / 123RF
Jaunā kompetenču pieejā balstītā mācību satura aprobācijai pieteikušās vairāk nekā 220 pirmsskolas izglītības iestādes un vispārizglītojošās skolas. 

Minēto izglītības iestāžu skaitu aprobācijas procesam nominēja 97 pilsētu un novadu pašvaldības.

Projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa pauda gandarījumu par lielu atsaucību, uzsverot, ka tas apliecina gan pašu izglītības iestāžu, gan pašvaldību vēlēšanos iesaistīties mācīšanas pieejas maiņas procesā un pašiem būt šo pārmaiņu autoriem, informē aģentūra LETA.

Otrajā kārtā VISC veiks atlasi no visām pašvaldību piedāvātājām izglītības iestādēm, lai satura aprobācijai virzītu ne mazāk kā 80 pirmskolas izglītības iestāžu un vispārizglītojošo skolu komandas. Janvāra sākumā skolas, kuru komandas uzsāks mācību satura aprobāciju, saņems informāciju par tālākiem soļiem.

Mācību satura aprobācijas galvenais mērķis ir sekmēt kopīgu mācību darba plānošanu katras izglītības iestādes līmenī, izstrādāt un izmēģināt mācību darba organizācijas modeļu paraugus, noskaidrot faktorus, kas sekmē vai kavē kompetenču pieejas īstenošanu skolas līmenī, lai šo pieredzi varētu pārņemt citās skolās.

Aprobāciju plānots sākt 2017./2018.mācību gadā.