PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Gudrīte, Strauja

45288277955_70f4945394_k.jpg
Foto: Ieva Ābele, Saeima
Jaunā konservatīvā partija (JKP) izglītības un zinātnes ministra amatam virza deputāti Ilgu Šuplinsku, savukārt deputāte Anita Muižniece varētu ieņemt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatu.

I. Šuplinska līdz iešanai politikā bija Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore. Viņa ir ieguvusi filoloģijas doktores grādu. Savukārt A. Muižniece iepriekš bijusi Daugmales pamatskolas angļu valodas skolotāja.

Tieslietu ministra amatam JKP virza partijas līderi Jāni Bordānu, bet uz satiksmes ministra amatu - Tāli Linkaitu, žurnālistiem pastāstīja J. Bordāns.

Līdz ar to ir zināmi gandrīz visi partiju piedāvātie ministru amatu kandidāti darbam topošajā Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā.

Kā ziņots, "Jaunās Vienotības" (JV) premjera amata kandidāts K. Kariņš piedāvāja strādā valdībā piecām partijām - viņa pārstāvētajai "Jaunajai Vienotībai", JKP, "KPV LV", "Attīstībai/Par" (AP) un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

Partija "KPV LV" iekšlietu ministra amatam izvirzīja Aldi Gobzemu, ekonomikas ministra amatam - Didzi Šmitu, bet labklājības ministra amatam - Ievu Krapāni. K. Kariņš gan noraidīja A. Gobzema kandidatūru iekšlietu ministra amatam.

JV jau iepriekš pauda, ka ārlietu ministra amatu varētu turpināt ieņemt Edgars Rinkēvičs. "Jaunā Vienotība" pagaidām vēl nav nosaukusi savu finanšu ministra amata kandidātu, informē aģentūra LETA.

AP lēmusi, ka aizsardzības ministra amatam piedāvās Arti Pabriku, kurš būs arī premjera biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam - Juri Pūci, bet veselības ministres amatam - Ilzi Viņķeli.

VL-TB/LNNK uzskata, ka kultūras ministres pienākumus būtu jāturpina pildīt Dacei Melbārdei, par īpašo uzdevumu ministru demogrāfijas jautājumos varētu kļūt Imants Parādnieks, bet zemkopības ministra amatam tiktu virzīts Kaspars Gerhards. Par parlamentāro sekretāru Zemkopības ministrijā varētu kļūt Jānis Grasbergs.