PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

9594.jpeg
Foto: Juris Vīgulis / Saeimas Kanceleja
Viena no iespējām palielināt valsts finansējumu zinātnei ir ar zinātnes iesaisti gūtos ieņēmumus valsts budžetā turpmāk novirzīt tās attīstībai.

Tā uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Piedaloties Latvijas Organiskās sintēzes institūta Biofarmācijas centra atklāšanā, K.Šadurskis uzsvēra nepieciešamību domāt par reāliem un pamatotiem risinājumiem, kā palielināt valsts finansējumu zinātnei, un viena no iespējām būtu ar zinātnes iesaisti gūtos ieņēmumus valsts budžetā turpmāk novirzīt tās attīstībai, informē ziņu aģentūra LETA.

Ministrs uzsvēra, ka ar centra atklāšanu ir paveikts svarīgs darbs zinātnes infrastruktūras attīstībā, kas dod plašākas iespējas Latvijas zinātniekiem jaunu zāļu atklāšanai un attīstībai.

"Plašāks lauks pētījumiem, zinātnes un farmaceitiskās nozares sadarbībai būs impulss saistīto nozaru izaugsmei, vēl vairāk stiprinot mūsu zināšanu un uzņēmumu eksportspēju. Nozares izaugsmes potenciāls dod labas cerības, ka pieaugs jauniešu interese par zināšanu padziļināšanu dabaszinātņu un matemātikas jomās un stiprinās akadēmisko izglītību," sacīja K.Šadurskis.

Ministrs ir pārliecināts, ka palielināt valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai ir svarīgs uzdevums, ko iespējams īstenot ar kopīgu valdības darbu un atbalstu.