PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Konference “Bērni – Latvijas nākotne? Agrīnā atbalsta sistēmas izveide”
Konference “Bērni – Latvijas nākotne? Agrīnā atbalsta sistēmas izveide”
Foto: Konference “Bērni – Latvijas nākotne? Agrīnā atbalsta sistēmas izveide”
Bērni ir Latvijas nākotne. Visas sabiedrības rokās ir darīt visu iespējamo, lai attīstītu viņu izaugsmes potenciālu. Tam vajadzīgi ne vien gādīgi vecāki, pieejami bērnu aprūpes pakalpojumi un teicamas kvalitātes izglītības sistēma, bet arī spēja savlaicīgi reaģēt uz dažādām bērnu attīstības vajadzībām un grūtībām, kas skar teju 20% bērnu viņu pieaugšanas ceļā. Latvijā ir jāizveido veselības, izglītības un labklājības jomās vienota starpnozaru bērnu agrīnā preventīvā atbalsta sistēma, kas ietver attīstības individuālo risku agrīnu izvērtēšanu un savlaicīgu atbalsta pakalpojumu (profilakses un agrīnās intervences) attīstīšanu.

Aicinot uz aktīvu līdzdalību un rīcību Latvijas agrīnās bērnības politikas veidošanā, Pārresoru koordinācijas centrs sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Universitāti, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un vecāku organizāciju “Mammām un tētiem” ielūdz: KONFERENCE “BĒRNI – LATVIJAS NĀKOTNE? AGRĪNĀ ATBALSTA SISTĒMAS IZVEIDE”

Rīt, 2. decembrī plkst. 9.00–15.30 klātienē (Jaunā Teika, Minox zāle) un attālināti (Zoom platforma)

Konferenci atklās valsts prezidents, tajā piedalīsies jomas eksperti no Latvijas un ārzemēm, kas dalīsies labajā praksē, pieredzē un zināšanās, kā kopīgi rast risinājumus valsts agrīnās bērnības rīcībpolitikas izveidē un pakalpojumu klāsta paplašināšanā bērniem. Konferencē notiks arī diskusija ar visu 14. Saeimā ievēlēto politisko partiju deleģētajiem pārstāvjiem, lai par to vienotos.

PROGRAMMĀ:

1. Agrīnā atbalsta sistēma: kāpēc Latvijai to vajag? Pētījuma rezultāti, izaicinājumi un potenciālie risinājumi, ekspertu paneļdiskusija.

2. Agrīnās atbalsta sistēmas izveide: Latvija ir gatava. Vai politiķi arī? Ārvalstu pieredze, tiesiskā ietvara nepieciešamība un visu 14. Saeimā ievēlēto politisko partiju deleģēto pārstāvju diskusija.

Detalizēta konferences programma pievienota pielikumā un atrodama arī šeit.

Lūdzam apstiprināt apmeklējumu klātienē, zvanot Laurai Dacei Dzenei 26834402 vai rakstot  [email protected].