PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

11978.jpeg
Foto: Publicitātes foto
AS “Latvijas Finieris” gadskārtēji rīkotajā konkursā skolēniem “Zaļā klase” šogad uzvaras laurus plūca un 750,00 eiro lielo balvu klases labiekārtošanai ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda.

Otrajā vietā ierindojās Blīdenes pamatskola, savukārt trešā vieta – Mežvidu pamatskolai. Atzinīgi tika novērtētas arī pārējo, finālā iekļuvušo komandas, un viņu pārstāvētie novadi var lepoties ar tām. Konkursa “Zaļā klase” fināls 4.–5. jūlijā kā ierasts notika pie jūras, Engures pagasta kempingā “Abragciems”, kas ir viena no Latvijas atpūtas vietām, kur plīvo Zilais karogs, turklāt tā jau trešo gadu atzīta par tīrāko pludmali valstī.

“Latvijas Finieris” konkursu “Zaļā klase” organizē 10 gadu pēc kārtas. Atbilstoši nolikumam līdz maijam sagatavojot un iesniedzot mājas darbu, konkursā ir iespēja piedalīties pamatskolas vecuma jauniešiem no visām Latvijas skolām, taču finālā iekļūst 16 labākās komandas, tostarp pa vienai no Igaunijas un Lietuvas. Pavisam konkursa noslēgumā piedalās 160 skolēni, un divas kopīgi pavadītas un radoši izzinošu aktivitāšu pilnas dienas pie jūras ir „Latvijas Finieris” novērtējums un atzinība par skolēnu gribu mācīties un domāt par svarīgo pašu nākotnei.

Šogad konkurss tika rīkots sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”,  Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāti un AS “Latvijas Valsts meži”. Konkursa tēma bija “Lielā 100gade”, un skolēni tika aicināti izpētīt, kas vieno četras valstis: Latviju, Lietuvu, Igauniju un Somiju. Savos mājas darbos viņi noskaidroja, ka tā ir ne tikai savstarpēji saistītā un daudzos aspektos līdzīgā vēsture, tai skaitā pirms 100 gadiem gandrīz vienlaicīgi iegūstot neatkarību, bet arī vēl senākās meža apsaimniekošanas tradīcijas. Patiesībā tieši mežs ar savu nozīmi kultūrā, sabiedrībā un ekonomikā ir bijis viens no stūrakmeņiem šo valstu neatkarības stiprināšanā. Arī šobrīd visu četru valstu tautsaimniecībā ļoti būtiska ir māka no ilgtspējīgi apsaimniekota meža iegūt vērtīgus koksnes resursus, kas vēlāk pārtop bezgala daudzveidīgos koka produktos. Un savu artavu šīs vērtības veidošanā iegulda arī “Latvijas Finieris”, kam ir rūpnīcas katrā no šīm četrām valstīm.