PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Lai super mācību gads ar super internetu un neapturamu Wi-Fi!
Lai super mācību gads ar super internetu un neapturamu Wi-Fi!
Foto: Tet
Kas kopīgs darbam no mājām, attālinātām mācībām un mājasdarbu pildīšanai? Pareizi, internets! Tādēļ mācību gadam un aktīvai darba sezonai sākoties, svarīgi, lai interneta jauda mājās pietiktu visam un visiem.

Ja tev mājās ir optiskais internets un tu datorā internetu lieto ar vadu, tā signāls noteikti ir super jaudīgs. Taču visbiežāk ierīces lietojam tieši bezvadu jeb Wi-Fi režīmā un tā ātrums var nebūt tik izcils, kā lietojot internetu ar vadu.  Bet tam ir risinājums!

Piesakot Pamata vai Pro optisko internetu, Tet saviem klientiem bez papildu maksas dod vienu vai pat divus super jaudīgus Wi-Fi tīkla pastiprinātājus, kas bezvadu interneta jaudu uzlabos līdz 15 reizēm un stabilu internetu nogādās ne tikai tālākajos mājas stūros, bet pat garāžā, bēniņos vai uz terases!

Ja vēl neesi Tet interneta klients, laiks izvēlēties spēcīgāko optisko tīklu Latvijā arī savām mājām! Šobrīd vari to pieteikt par īpaši izdevīgu cenu un uzreiz saņemt ne tikai jaudīgu rūteri, bet arī Wi-Fi tīkla pastiprinātāju bez papildu maksas! Ieskaties īpašajā piedāvājumā šeit

Daži vērtīgi triki, ko ņemt vērā!

Paslēpes Wi-Fi rūterim nenāk par labu

Dažkārt interneta lietotājiem ir niķis noslēpt Wi-Fi rūteri plauktā aiz durtiņām vai pat skapī. Taču, jo dziļāk rūteri būsi noglabājis, jo vājāka būs tā jauda. Tādēļ atrodi tam novietojumu kādā atvērtākā mājokļa vietā, kur tas nevienam netraucēs.

Wi-Fi rūtera antenai jāstāv pareizi

Pievērs uzmanību sava Wi-Fi rūtera antenai – tās pareizs novietojums gādās par labāko, iespējamo interneta ātrumu. Lai signāls labi izplatītos telpā, novieto to vertikāli, pavēršot uz augšu. Savukārt, ja signālu nepieciešams nogādāt uz augšu, piemēram, no 1. uz 2. stāvu, novieto antenu horizontāli. Ja raidītājam ir vairākas antenas, labākai efektivitātei novieto tās dažādos leņķos vienu pret otru.

Ar vienu var nepietikt

Nelielā dzīvoklī ar vienu rūteri būs gana, taču lielā mājoklī ar biezām ķieģeļu vai gāzbetona sienām, daudz istabām un vairākiem stāviem, tev noderēs Wi-Fi tīkla pastiprinātājs – tas stabilu internetu nogādās arī tālākajos mājas stūros, lai cik ierīces tam būtu pieslēgušās.

Nē 2,4 GHz, jā 5 GHz

Ilgu laiku Wi-Fi frekvenču zona bija tikai viena – 2,4 GHz, taču, pieaugot vajadzībām, visiem interneta lietotājiem tajā vairs nepietika vietas, tādēļ šodien ir izbūvēts jauns, jaudīgs 5GHz frekvenču diapazons, kas ir ~10x plātāks un tajā pietiek vietas gan lielākam skaitam lietotāju, gan signāla ātrums tajā ir daudz lielāks. Tādēļ maksimālai jaudai izvēlies 5GHz tīklu!

Vai tavas ierīces spēj sastrādāties ar jaudīgu rūteri?

Pārliecinies, vai tavas ierīces atbalsta tavu Wi-Fi rūteri. Ja rūteris ir super jaudīgs, bet televizors, viedtālrunis un pārējās ierīces ir novecojušas, solītā Wi-Fi jauda ies tev garām. Tādēļ svarīgi laiku pa laikam pārskatīt savu ierīču klāstu un atjaunot to, kas godam nokalpojis. Jo kas gan spēj iepriecināt vairāk kā jauna ierīce? 

Reklāmraksts