PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Latgales industriālais tehnikums saņem Pieaugušo neformālās izglītības balvu “Saules laiva”
Latgales industriālais tehnikums saņem Pieaugušo neformālās izglītības balvu “Saules laiva”
Foto: IZM
2022. gada 8. decembrī, svinīgā ceremonijā tika godināti Pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” konkursa dalībnieki. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ceļojošo balvu “Saules laiva” saņēma Latgales industriālais tehnikums, kas atzīts par labāko 2022. gada pieaugušo izglītības sniedzēju.

IZM Pateicības rakstus saņēma trīs iestādes – Gulbenes novada pašvaldības dome par pieaugušo neformālās izglītības veicināšanu novadā; biedrība “Suitu kultūras mantojums” par mūžizglītības veicināšanu suitu kultūrtelpā un nodibinājums “IT Izglītības fonds” par ieguldījumu iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidē.

Uzrunājot klātesošos, IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vadītāja Rūta Gintaute-Marihina atzīmēja, ka šogad pieteiktais nominantu saraksts patīkami pārsteidza ar lielu daudzveidību. “Deviņpadsmit pretendenti, starp kuriem ir gan vairākas augstākās izglītības, gan profesionālās izglītības iestādes, gan ārstniecības iestāde, gan nodibinājumi un biedrības – tas vien liecina par to, cik liela nozīme ir neformālajai izglītībai,” viņa uzsvēra.

Saņemot balvu, Latgales industriālā tehnikuma direktore Ināra Ostrovska teica: “Mēs strādājam, lai cilvēki iegūtu papildu zināšanas šajā augstās konkurences laikā. Pieaugušo izglītība ir ļoti svarīga, un cilvēki Latvijā varbūt vēl nav līdz galam to nav novērtējuši, tāpēc mēs aicinām – nāciet, mācieties, apgūstiet jaunas zināšanas un prasmes, kas jums noteikti noderēs!”

Pasniegšanas ceremonijai līdzi varēja sekot ikviens interesents tiešraidē. Lai sniegtu ieskatu deviņpadsmit nominantu pieteikumos un sasniegumos, vērtēšanas komisijas dalībniece Ērodeja Kirillova (EPALE reģionālā koordinatore Kurzemē, Zemītes pagasta Tautas nama vadītāja) klātesošos iepazīstināja ar īsu pretendentu padarītā kopsavilkumu.

Šogad Izglītības un zinātnes ministrijas un EPALE Latvija Nacionālā atbalsta dienesta Pieaugušo neformālās pieaugušo izglītības ceļojošā balva tika pasniegta jau septīto reizi. Pieaugušo neformālās izglītības balva “Saules laiva” dibināta, lai izteiktu Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību par nozīmīgu ieguldījumu pieaugušo neformālās izglītības procesa veicināšanā un kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, kā arī atbalsta sniegšanā mācībās pieaugušo neformālās izglītības ietvaros. Balva tiek piešķirta IZM Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.