PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

Latvijas Goda ģimenes apliecība – arī ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti
Latvijas Goda ģimenes apliecība – arī ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti
Foto: Latvijas Goda ģimenes apliecība
Ikviena ģimene ir valsts pamats un lepnums. Tomēr nevar noliegt, ka ģimenēs, kurās aug trīs un vairāk bērnu vai bērniņš ar invaliditāti, ikdiena aizrit daudz intensīvāk. Tieši tādēļ Sabiedrības integrācijas fonda īstenotajai valsts veidotajai atbalsta programmai daudzbērnu ģimenēm kopš pērnā gada pievienota jauna mērķa grupa – ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti. Tādējādi visas priekšrocības, ko programmas ietvaros sniedz apliecība “Goda ģimene” (Apliecība) – iespēju saņemt nozīmīgas atlaides dažādiem valsts un privāto uzņēmēju pakalpojumiem, kā arī kvalitatīvai laika pavadīšana kopā -, tagad pienākas arī VISIEM šo ģimeņu locekļiem.

Kas var saņemt Apliecību?

infografika_reders.JPG

Apliecību var saņemt visi ģimenes locekļi, tostarp bērni no sešu gadu vecuma, ja:

  • ģimenē ir trīs vai vairāk bērnu, kuri nav sasniegušas 24 gadu vecumu (ja pilngadīgie iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību). Attiecas arī uz aizbildņu un audžuģimenēm.
  • ģimenē audzina bērnu ar invaliditāti vai pilngadīgu personu (līdz 24 gadu vecumam), kurai noteikta I vai II invaliditātes grupa.

 

Kādas priekšrocības sniedz Apliecība?

Apliecība paredz iespēju tās īpašniekiem saņemt atlaides dažādiem valsts un privātā sektora uzņēmumu sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, braukšanas maksas atvieglojumus reģionālo maršrutu sabiedriskajos transportos (50 % atlaide pieaugušajiem, 90 % atlaide bērniem), CSDD transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaides (no 50 % vai 100 %), kā arī dažādus atvieglojumus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu.

Atlaides piedāvā arī privātā sektora pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina ikdienā nepieciešamās preču grupas. Piemēram, gandrīz visas Latvijā pieejamās degvielas uzpildes stacijas, iesaistoties programmā, apliecības īpašniekiem izstrādājušas savas atlaižu politikas. Tāpat plašu piedāvājumu sarūpējušas gan dažādas ārstniecības, gan arī farmācijas iestādes, piemērojot atlaides, piemēram, zobārstniecības pakalpojumiem, optikas precēm un pakalpojumiem, kā arī maksas analīzēm un bezrecepšu medikamentu iegādei.

Līdztekus būtiskus atvieglojumus iespējams saņemt arī kultūras iestāžu apmeklējumam – gan populārāko Latvijas teātru, gan muzeju. Savukārt, kvalitatīvai laika pavadīšanai ģimenēm kopā ne mazāk nozīmīgs ir arī plašais atpūtas iespēju piedāvājumu klāsts. Priekšrocības Apliecības īpašniekiem ir gan tādos ģimeņu iecienītos galamērķos, kā Rīgas Zooloģiskais dārzs, Avārijas brigādes parks, Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzejs u.tml., gan arī dinamiskākās atpūtas vietās, piemēram, izbraucieniem ar drifta traikiem vai dalībai Escape room izlaušanās spēlēs.

Līdztekus vērā ņemams ir arī plašais Apliecības atlaižu piedāvājuma sortiments pārtikas tirdzniecības vietu segmentā, ēdināšanas iestādēs un grāmatnīcās.

Plašāka informācija par visām priekšrocībām pieejama vietnē www.godagimene.lv sadaļā ATLAIŽU KATALOGS, kā arī mobilajā aplikācijā “3+ karte”.

Apliecības ir personalizētas un derīgas tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu, tādēļ katram ģimenes loceklim nepieciešams saņemt savu Apliecību (arī bērniem no 6 gadu vecuma). Pieaugušām personām iesniegums jāiesniedz katram atsevišķi, piesakoties elektroniski vietnē www.godagimene.lv.  Iesniegumā jānorāda visus ģimenes bērnus līdz 24 gadu vecumam, bet atzīme par apliecības izgatavošanu bērniem jāatzīmē tikai vienam no vecākiem.

Programma “Latvijas Goda ģimeņu apliecība” tiek īstenota kopš 2013. gada. Šobrīd programmā iesaistījušies vairāk nekā 500 privātā sektora dalībnieki un ik mēnesi programmai pievienojas arvien jauni dalībnieki. Tādējādi apliecību priekšrocības iespējams izmantot ļoti plaši visā Latvijas teritorijā.

Uzņēmumus, kuri vēlas pievienoties programmas atbalstītāju lokam, aicinām rakstīt uz [email protected].

Reklāmraksts