PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Regnars Maugurs.jpeg
Foto: Regnars Maugurs
Lai arī šobrīd ikvienam tiek ierobežotas iespējas nodarboties ar sportu un ievērot veselīgu dzīvesveidu ierastā veidā, tā nozīme nemazinās. Aktīvs dzīvesveids ir lielisks palīgs, lai izvairītos no vīrusa un stiprinātu savu imunitāti. Šobrīd nākas pielāgoties esošajiem apstākļiem, taču tas rosina iztēli un attīsta radošas pieejas sporta nodarbībām kā skolās tā brīvajā laikā.

Olimpiskā kustība popularizē sabiedrībā nozīmīgas, pasaulē ar augstu kultūrvēsturisku nozīmi atzītas olimpiskās vērtības. Olimpieši, būdami savas jomas zvaigznes, iedvesmo mūs nodarboties ar sportu, cienot sevi un apkārtējos. 

Tieši tāpēc Biedrība “Latvijas Olimpiešu klubs”, kas apvieno Latvijas olimpiešus, popularizē olimpiskās vērtības un godīgas spēles principu popularizēšanu, izsludina zīmējumu konkursu visu Latvijas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem ar mērķi sekmēt bērnu un jauniešu radoši māksliniecisko iztēli, sasaistot to ar sportu.

Ar konkursa tēmām Klubs vēlas veicināt Latvijas Olimpiešu atpazīstamību bērnu un jauniešu vidū, popularizēt sportošanas prieku un nozīmi ikdienā, akcentējot Olimpiskos sporta veidus un Olimpisko kustību Latvijā.

Konkursa dalībnieki tiek dalīti četrās vecuma grupās, sākot no 1. līdz pat 12.klasei. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties kādu no piedāvātajām zīmējumu tēmām:

•             Kā radoši sportot šajā mācību gadā;

•             Kā pandēmijas laikā sporto mans mīļākais Latvijas Olimpietis;

•             Vērtības, ko iemācos sportā.

Konkursa žūrija būs sabiedrībā labi zināmi Olimpieši, tostarp Olimpiskās zelta medaļas ieguvējs bobslejists Daumants Dreiškens un citi. Apbalvoti tiks labākie darbi katrā vecuma grupā, bet 10 labāko darbu autori katrā vecuma grupā saņemts Latvijas Olimpiešu parakstītus atzinības rakstus.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Kuba mājas lapā www.olimpiesuklubs.lv.

Konkurss norisinās līdz 2020.gada 10.decembrim.

Latvijas Olimpiešu klubs ir dibināts 1992.gadā, tā  apvieno Olimpiskajās spēlēs piedalījušos Latvijas sportistus, kā arī akreditētos trenerus, tiesnešus un žurnālistus. Kluba mērķis ir apzināt visu paaudžu olimpiešus un kopīgi popularizēt olimpiskās idejas, sportu un veselīgu dzīvesveidu, it īpaši jaunās paaudzes vidū, atbalstīt olimpisko kustību Latvijā un popularizēt olimpismu kā dzīves filozofiju.

Annija_Grinšpone.jpg