Olimpiādē piedalījās skolēni no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Rumānijas, Saūda Arābijas, Vjetnamas un Serbijas. Latvijas komanda bija saliedēta un motivēta atjautīgo uzdevumu atrisināšanā, par ko vairāk pastāstīja Latvijas izlases komandas vadītāja vietnieks Dāvis Zavickis: “Īsi pēc olimpiādes atklāšanas uzrunas, skolēni uzsāka pirmo sacensību kārtu, kuras gaitā analizēja optimālās trajektorijas aviācijas bumbvedējiem, kas tiek izmantoti kodolizmēģinājumos, lai izvairītos no triecienviļņa destruktīvajām sekām. Skolēnu prāta veiklība tika pārbaudīta arī citos tematos, lai izpētītu konceptuālu kosmisko aparātu paātrināšanu ar lāzera palīdzību, kā arī feromagnētisku lentu magnētisko īpašību eksperimentālai izpētei. Pēc olimpiādes pirmās kārtas, skolēni norādīja, ka vislabprātāk tika rēķinājuši par optimālo bumbvedēja trajektoriju, ko arī apliecināja skaidrība par labāko trajektoriju. Izaicinošs esot izrādījies eksperimentālais uzdevums par feromagnētiskajām lentām.”

Ziemeļvalstu-Baltijas valstu fizikas olimpiādes pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Somija un Igaunija lēma rīkot kopīgu olimpiādi, nosaucot to par Igaunijas-Somijas olimpiādi. Vēlāk olimpiādei pievienojās arī Latvijas un Zviedrijas izlases. Arī šobrīd olimpiādes organizēšanā piedalās šīs četras valstis, kopīgi parūpējoties par organizatoriskajiem jautājumiem, uzdevumu veidošanu un labošanu.

Jau tradicionāli šī olimpiāde kalpo par atlases posmu Latvijas izlases nokomplektēšanai gan Starptautiskajai fizikas olimpiādei (IPhO), gan Eiropas fizikas olimpiādei (EuPhO), kas šogad norisināsies Ļubļanā, Slovēnijā no 20. līdz 25. maijam.

Lepojamies ar Latvijas skolēnu sasniegumiem. Pateicamies par atbalstu, iedvesmu un sadarbību Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai LETERA, kas sekmē nozares nostiprināšanos, attīstību un popularizēšanu.