Šogad sacensībās piedalās jaunieši no 50 valstīm vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Pirmajā sacensību dienā Latvija jau tika godalgota ar bronzas medaļu, jo grieķu-romiešu cīņā 3. vietu ieguva cīkstonis Kaspars Bondarenko. Jaunietis startēja svara kategorijā līdz 45 kilogramiem un ceturtdaļfinālā guva pārsvaru pār poļu cīkstoni Mateušu Ropjaku, liecina olimpiādes oficiālie rezultāti. Latvijas jaunie sportisti piedalās kopumā 7 individuālajos sporta veidos – vingrošanā, vieglatlētikā, riteņbraukšanā, džudo, peldēšanā, tenisā un cīņā. Šogad Latvija netiek pārstāvēta sporta spēļu veidos.

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek reizi divos gados, atklāšanas ceremonija notika 21.jūlijā, kurā Latvijas karogu nesa džudo cīkstone Una Dolgiļeviča. Olimpiādē ir ietvertas 10 sporta disciplīnas, kurās Eiropas valstu vieglatlēti sacenšas savā starpā, lai gūtu kādu no medaļām.

Prestižo Eiropas Jaunatnes olimpiādi rīko, balstoties uz Olimpisko spēļu labākajām tradīcijām un dalībnieki gatavojas un sacenšas savā starpā, izjūtot tādu sacensību garu, kāds tas ir Olimpiādē. Visas disciplīnas un to organizēšana ir balstīta Olimpiskās kustības principos.

Rezultāti un cita noderīga informācija atrodama olimpiādes tīmekļvietnē.