PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

pexels-photo-755043.jpeg
Foto: Pexels
Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam palielinās līdz 231 eiro, ceturtdien lēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 197,34 eiro mēnesī. Tāpat no 145,90 eiro līdz 174,88 eiro palielināts finansējums arī bērniem obligātās izglītības vecumā.

Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa informēja, ka pašvaldības līdzfinansējums aprēķināts atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumos noteiktajai izmaksu aprēķināšanas metodikai, kas paredz atšķirīgu kārtību līdzfinansējuma aprēķināšanai, atkarībā no bērna vecuma. Proti, bērniem obligātās izglītības vecumā līdzfinansējums ir samazināts par valsts budžeta mērķdotācijas apmēru.

MK noteikumi arī nosaka, ka privātai izglītības iestādei, izsniedzot vecākam rēķinu, ir jāatšifrē savas izmaksas pa izdevumu pozīcijām, kā arī jānorāda pašvaldības līdzfinansējuma un valsts budžeta mērķdotācijas apmērs vienam bērnam.

Pašvaldībām līdzfinansējums pēc šīs metodikas bija jāaprēķina un jāpiemēro, sākot ar 2017.gada 1.janvāri. Katru gadu līdzfinansējums tiek pārrēķināts, ņemot vērā iepriekšējā gada izmaksas pašvaldības izglītības iestādēs.

Pērnā gada 1.septembrī pašvaldības izglītības iestādes apmeklēja 23 870 bērni, no kuriem 13 906 bērni bija vecumā no pusotra gada līdz četriem gadiem un 9964 bērni obligātās izglītības vecumā. Savukārt privātajiem bērnudārziem līdzfinansējums tika maksāts par 5527 bērniem.

Komitejas deputāti ceturtdien atbalstīja arī citus grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā Rīgas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju.

Tie nosaka, ka pašvaldība turpmāk arī privātajos bērnudārzos apmaksās asistenta pakalpojumus pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai bērniem līdz piecu gadu vecumam, jo valsts finansē asistenta pakalpojumus tikai obligātās izglītības vecuma bērniem.

Tāpat ir precizētas izglītības programmas, papildināts un precizēts Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, saraksts, informē aģentūra LETA.

Izmaiņas vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē.