PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

mike-fox-467489-unsplash.jpg
Foto: Unsplash
Lietuvā ierosināts ar likumu atļaut veidot nelielus "mājas bērnudārzus", kuros vienlaikus tiktu aprūpēti ne vairāk par pieciem bērniem.

Kā skaidrojusi šīs idejas iniciatore, opozīcijā esošās "Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas-Kristīgo ģimeņu savienības" Seima frakcijas vadītāja Rita Tamašuniene, Lietuvā daudzviet trūkst bērnudārzu vai vietu esošajos bērnudārzos, un finansējuma trūkuma pašvaldības dēļ šo problēmu nerisina pietiekami efektīvi.

Vecākiem, kuru bērniem neatrodas vieta bērnudārzos, vai nu jārēķinās ar lieliem izdevumiem, lai iekārtotu bērnus privātajos dārziņos vai algotu auklītes, kuru pakalpojumi izmaksā vēl vairāk, vai arī vienam no abiem vecākiem jāpaliek mājās, norādījusi deputāte.

Viņas izstrādātie grozījumi Lietuvas Izglītības likumā iesaka šo problēmu risināt, atļaujot veidot "mājas bērnudārzus", kuros par bērniem rūpētos dienas audzinātāji, informē aģentūra LETA.

Kā uzskata R.Tamašuniene, ar to varētu nodarboties vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, vai pensionāri, kas mājās pieskata savus mazbērnus un vienlaikus spētu parūpēties arī par dažiem kaimiņu, draugu vai paziņu bērniem.

Lai kļūtu par šādu audzinātāju, cilvēkam būtu jāizņem uzņēmējdarbības apliecība vai individuālās darbības licence.

Savukārt vecākiem, kuru bērni apmeklētu šādus nelielus dārziņus, tiktu kompensēti 50% izdevumu par bērnu aprūpi no valsts budžetā paredzētajām mērķdotācijām pašvaldībām, ieteikusi deputāte.