PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Alfs, Bernadeta, Mintauts

5994.jpeg
Foto: racorn / 123RF
Lietuvas universitātes un koledžas, kas gatavo informācijas tehnoloģiju speciālistus, jau sākušas veidot blokķēžu tehnoloģijas lekcijas un kursus.

Pagājušajā nedēļā Lietuvā tika atklāts Eiropā pirmais blokķēžu tehnoloģijas centrs. Iecerēts, ka Eiropas Parlamenta deputāta Antana Guogas dibinātais centrs palīdzēs jaunuzņēmumiem iedibināt sakarus ar investoriem.

Kā norādījusi Lietuvas Banka, Lietuvai ir iespējas kļūt par finanšu tehnoloģiju un blokķēžu tehnoloģiju līderi reģionā.

Kauņas Tehnoloģijas universitātes (KTU) Ekonomikas un biznesa fakultātes dekāne Edita Ģimžauskiene pastāstīja, ka šī augstskola apsver iespējas izstrādāt blokķēžu kursu.

"Šobrīd KTU attiecības ar blokķēdēm ir tādas pašas kā daudzām citām universitātēm Lietuvā vai visā pasaulē. Šīs jomas speciālistu nav daudz, pētījumu, kas varētu parādīt šīs inovācijas ietekmi uz biznesa modeļiem vai ekonomiku gandrīz nav, bet publikāciju nav vispār," viņa atzinusi, piebilstot, ka elementāras zināšanas blokķēžu jomā būtu jāmāca visās studiju programmās.

Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes zinātnes un inovāciju prorektors Antans Čenis norādījis, ka viņa augstskolā lekcijas par blokķēdēm jau tiek lasītas vienā no maģistra programmām, bet no rudens IT bakalaura programmu studentiem varētu tikt paredzēta arī blokķēžu un finanšu tehnoloģiju specializācija, informē aģentūra LETA.

Tikmēr Viļņas koledžas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Jurgita Lesevičiene sacījusi, ka pašlaik jaunus kursus par blokķēdēm nav paredzēts ieviest, jo dažās programmās šī tehnoloģija jau tiek aplūkota un vēlāk atkārtota praktiskajās nodarbībās.