PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

11438.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 2017.gada 6.aprīlī plkst.13:00 organizēs diskusiju par iecerēto internātskolu reformu.

Diskusija notiks arodbiedrību namā Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva konferenču zālē organizēs diskusiju par iecerēto internātskolu reformu. Tajā piedalīsies pārstāvji no Saeimas frakcijām, Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, no internātskolām u.c. iesaistītajām institūcijām. Diskusijas mērķis ir uzklausīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvju ziņojumu par izstrādātajiem priekšlikumiem internātskolu attīstības kontekstā, kā arī diskutēt par šo gaidāmo pārmaiņu ieguvumiem, iespējamiem riskiem un to mazināšanas iespējām, informē LIZDA pārstāvisJuris Aksels Cīrulis .

Pildot Ministru kabineta 2016.gada 5.jūlija sēdes protokola 39.§ 6.8. apakšpunktu, IZM izveidota darba grupa, kuras mērķis ir izstrādāt priekšlikumus ilgtspējīgai pašvaldību padotībā esošo internātskolu finansēšanas kārtībai.

LIZDA uzsver, ka nododot internātskolu uzturēšanas izdevumu finansēšanu pašvaldību pārziņā jau no 2018.gada 1.janvāra ir pamats bažām par paredzamajiem riskiem saistībā ar internātskolu pilnvērtīgu funkciju nodrošināšanu.