PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

8136.jpeg
Foto: candy18 / 123RF
Mācību gada pagarināšanas iespēja netiek apsvērta, šorīt intervijā LNT raidījumam 900 sekundes sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. 

Mārīte Seile uzsvēra, ka ministrijas mērķis ir izveidot tādu mācību programmu, kas veicinātu skolēnu konkurētspēju, skolu beidzot.

Atbilstoši viņas teiktajam, tas varētu nozīmēt arī mācību procesa sadalījuma maiņu, taču vismaz pašreiz mācību gada pagarināšana nav paredzēta.

Ar ieceri pagarināt mācību gadu skolēniem klajā nākusi Veselības ministrija, piedāvājot uz tā rēķina ieviest veselības mācību skolās, tomēr ideja par 11 klašu izglītību netiek apsvērta, sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ministre norādīja, ka viņai ir bijušas sarunas ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu par to, ka vidusskolas beidzējiem jābūt sasniegušiem 18, nevis 19 gadu vecumu, taču nav bijušas idejas par pāreju uz 11 klašu sistēmu.

“Līdz 2018.gadam varētu tikt atrisināts, kādā vecumā bērnam jāuzsāk obligātā skološanās. Šobrīd tie ir septiņi, gadi, bet varētu būt runa par sešiem gadiem,” sacīja M. Seile.

Iecere pāriet uz 11 klašu izglītības sistēmu Latvijā apspriesta jau vairākkārt.