PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

9180.jpeg
Foto: pressmaster / 123RF
Izglītības ministre Mārīte Seile nav atbalstījusi tā saukto Izglītības likuma tikumības grozījumu pieņemšanu.

Neskatoties uz to, tagad viņai neesot tik daudz enerģijas, lai organizētu to atcelšanu, informē ziņu aģentūra LETA.

Ministre intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka laikā, kamēr par grozījumiem tika diskutēts Saeimā, tika patērēts ļoti daudz enerģijas, lai skaidrotu, ka ministrijai nav saprotams, kāpēc vispār šādi grozījumi ir nepieciešami. M.Seile norādīja, ka jau ilgu laiku likumdošanā eksistē termins "tikumība" un ir bēdīgi, ja šo vārdu lieto ļoti šaurā izpratnē.

Līdz ar to Izglītības un zinātnes ministrija pildīs uzdoto - sagatavos vadlīnijas, kā šos grozījumus īstenot praksē. Šis uzdevums tiks izpildīts uzdotajā termiņā.

Aicinot nesākt diskusiju, kas "darījies Saeimas deputātu galvā", kad viņi balsojuši par grozījumu ieviešanu, ministre pieļāva, ka lēmumu ietekmējis… pilnmēness.

E-klase jau informēja, ka Saeima pieņēma grozījumus Izglītības likumā, nosakot, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene.

Tāpat likums paredz, ka izglītības iestādēm, izņemot augstskolas, ir jāaizsargā izglītojamo no tādas informācijas un metodēm izglītības un audzināšanas procesā, kas neatbilst likuma mērķī ietvertajai izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai.

Platformā Manabalss.lv ir sākta parakstu vākšana, lai šos grozījumus atceltu.