PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

15419496694_6ce8eb97ce_z.jpg
Foto: Saeimas Kanceleja
Rīgas dome, iespējams, vēlas pagarināt Mežaparka estrādes būvniecības darbu termiņus, kas savukārt apdraud Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Dziesmu un deju svētku padome iepriekš aicināja Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) apsvērt iespēju Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu, ņemot vērā, ka Mežaparka estrādes pārbūves darbus plānots pabeigt vēlāk.

K.Šadurskis uzsvēra, ka Dziesmu un deju svētku likums paredz, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Tāpat likums nosaka, ka Dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti notiek Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, tās teritorijā un citās šiem pasākumiem piemērotās vietās.

"Svētku norises vieta un laiks ir jāsaglabā - tā ir ne tikai tradīcija, bet likuma norma," teica ministrs, piebilstot, ka IZM "stingri pastāv uz to, ka tradīcijas nedrīkst lauzt". "Es neiešu nekādā ziņā uz likuma pārkāpumu," uzsvēra politiķis.

Ministru kabinets 2016.gada vasarā bija izskatījis konceptuālo ziņojumu "Par Mežaparka Lielās estrādes Ostas prospektā 11, Rīgā, būvniecību", kurā tostarp tika paredzēts atbalstīt iespēju Rīgas domei Valsts kasē ņemt aizņēmumu būvniecībai Ziņojumā tika noteikts, ka būvniecība būtu jāpabeidz līdz 2020.gadam, konkrēti nosakot arī būvdarbu pabeigšanu līdz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Līdz ar to IZM cer sagaidīt Rīgas domes apliecinājumu par iespējām Mežaparka estrādē 2020.gada vasarā nodrošināt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, informē aģentūra LETA.

"Nav iedomājams, ka Dziesmu svētkus varētu nerīkot Mežaparka Lielajā estrādē. Visām iesaistītajām institūcijām - IZM, Rīgas domei, Kultūras ministrijai - ir jāstrādā tā, lai ne tikai tiktu ievērotas likuma normas, bet skolu jaunatnei nodrošinātu svētkus, kam dalībnieki būs gatavojušies piecus gadus," pauda politiķis. Viņš piebilda, ka IZM ir pilnībā gatava sekmīgai skolēnu dziesmu un deju svētku norisei, un arī "Daugavas stadions", kas ir IZM padotības sporta infrastruktūras objekts, šiem svētkiem būs pilnībā gatavs.

Jautājums par Dziesmu un deju svētku infrastruktūru iekļauts šodienas Dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas darbakārtībā.