PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2025. gada 16. maijs

Edijs, Edvīns

2792.jpeg
Interneta ziņu vietne The Huffington Post vērš uzmanību uz to, ka viegla peļņa ir nodrošināta uzņēmējiem, kuri pie skolām ierīkojuši telefonu glabātavas, par pakalpojumu prasot vidēji dolāru dienā. 

Uz skolēnu un viņu vecāku aicinājumiem ierīkot līdzīgas, bet bezmaksas glabātavas skolās, Ņujorkas izglītības departaments reaģējis noraidoši.

The Huffington Post atgādina, ka pavisam Ņujorkā ir 1200 skolu un pie daudzu vārtiem no rītiem dežurē furgoniņi, kuros skolēniem iespējams nodot glabāšanā savus mobilos tālruņus. "Reiz kāda mana paziņa pasūdzējās, ka viņas meita un viņas klasesbiedri mēdz pirms stundām savus tālruņus nodot glabāšanā veikaliņā, kas atrodas pāris kvartālus no skolas. Es iedomājos, ka skolēniem būs ērtāk, ja šāds glabāšanas punkts atrastos tieši pie skolas ēkas," stāsta Bronksas biznesmenis Vernons Alkosers (Vernon Alcoser) - šķiet, pirmais uzņēmējs, kuram ienākusi prātā šāda ideja. Pašlaik viņa kompānijai Pure Loyalty ir septiņi furgoni, katrs no kuriem apkalpo vairākas skolas. "Reizēm dienā pie mums glabājas 500 līdz 700 telefonu aparāti," stāstījis V. Alkosers. The Huffington Post aplēses liecina - ja patiešām visās skolās tiktu stingri ievērots mobilo tālruņu aizliegums (daudzās, kurās nav ierīkoti metāla detektori, liela daļa skolēnu to ignorē), industrijas potenciālais apjoms būtu 4,2 miljoni dolāru gadā.

Interneta vietne uzsver, ka pat skolēni no samērā nabadzīgām ģimenēm cenšas atrast līdzekļus, lai savus tālruņus nodotu glabāšanā - daudziem uzreiz pēc skolas jādodas uz citām nodarbībām, bet vecāko klašu audzēkņi nereti strādā, un telefoni viņiem ir nepieciešami. "Lai atlicinātu naudu telefona glabāšanai, es reizēm ekonomēju uz pusdienām. Esmu ar mieru atteikties no dažādiem pirkumiem, taču naudu, kas jāmaksā par telefona glabāšanu, atradīšu vienmēr," saka 17 gadus vecā Bruklinas skolniece Emīlija Luna (Emily Luna). Viņai piekrīt 18 gadus vecais Džonatans Loriano (Jonathan Lauriano), kurš aplēsis, ka gadā iztērējot gandrīz 500 dolārus par mobilā tālruņa glabāšanu - kompānija, kas apkalpo viņa skolu, par šo pakalpojumu prasa 1,5 dolārus dienā. "Visi skolēni to nevar atļauties samaksāt, un, ja jau reiz skolas ir noteikušas šādu aizliegumu, tām būtu jāparūpējas arī par bezmaksas glabātuvju ierīkošanu," viņš uzskata. Tomēr pilsētas izglītības pārvalde par šādu risinājumu neko nevēlas dzirdēt, uzsverot, ka skolas nevar uzņemties atbildību par simtiem un tūkstošiem ierīču glabāšanu.