PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī veido jaunu vides izglītības un informācijas centru "Botania"
Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī veido jaunu vides izglītības un informācijas centru "Botania"
Foto: Nacionālais botāniskais dārzs
Centrs tiek veidots, turpinot iniciatīvu - "DABA=ES", pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam. Tajā tiek veidotas interaktīvas ekspozīcijas un īstenotas jaunas izzinošas aktivitātes, lai veicinātu izpratni par botāniku.

"Botania" būs vieta, kur laiku varēs pavadīt botānikas profesionāļi un entuziasti, kā arī apmeklētāji dažādos vecumos un pieredzes līmeņos. Digitālā un fiziskā veidā būs iespēja smelties zināšanas par dabas saglabāšanu un bioloģiskās daudzveidības jautājumiem, īpaši uzsverot augu nozīmi.

"Botania" ēka atradīsies botāniskā dārza sirdī dažu desmitu soļu attālumā no centrālās ieejas. Šeit vietu atradīs gan interaktīva, izglītojoša ekspozīcija, gan mācību klases, kas sniegs iespēju paplašināt izglītības programmu, darbnīcu un meistarklašu klāstu.

Ekspozīcijā iekļautas vairāk nekā simt tēmas par augu dzīvi no saknes līdz pat auglim, un tā tiks izvietota divos ēkas stāvos. Šeit interesanti, izzinoši un saturīgi pavadīt laiku varēs gan skolēni, gan skolotāji un arī ģimenes, informē "Botania" projekta vadītāja Gunita Ķiesnere.

"Nacionālā botāniskā dārza apmeklētājiem "Botania" būs iespēja piedalīties izzinošās ekskursijās, skolēniem un studentiem piedāvāsim lekcijas mūsdienīgi aprīkotās mācību auditoriju telpās, dodot iespēju pašiem darboties, meklēt, pētīt, salīdzināt, mērīt un preparēt," stāsta dārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Ginta Jakštāne.

Plānots, ka ēka apmeklētājiem tiks atvērta 2022.gada nogalē, bet pašlaik Nacionālajā botāniskajā dārzā dabu iespējams izzināt un sajust 28 dažādās ekspozīcijās un oranžērijā, ir iespējams piedalīties dažādās praktiskās nodarbībās un ekskursijās gida pavadībā.

Jau šajā vasarā un rudenī Nacionālajā botāniskajā dārzā norit daudz notikumu, kas iesilda topošā "Botania" centra darbību.