PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

9772.jpeg
Foto: Reinis Krastiņš / Publicitātes foto.
9. aprīlī spraigā cīņā „Superpuika 2016” titulu ieguva Aleksandrs Jermolajevs no Rīgas Hanzas vidusskolas. 

Otro vietu izcīnīja Rihards Teirumnieks no Rēzeknes sākumskolas, bet dalīto trešo vietu – Kārlis Kviļūns no Jēkabpils pamatskolas un Ivo Haritonovs no Preiļu 1. pamatskolas.

Konkursa finālā piedalījās 10 puiši no dažādiem Latvijas novadiem. Lai kļūtu par Superpuiku, konkursa dalībniekiem bija jāpierāda veiklība un izturība fizisko pārbaužu trasē, galdniecības uzdevumā jāuzmeistaro dekoratīvs gaismas ķermenis, kā arī jāļaujas fantāzijai un, izmantojot krāsas un otas, jārada abstrakta kompozīcija uz audekla par tēmu “ātrums” radošā uzdevuma laikā. Fiziskajā trasē visātrākais bija Aleksandrs Jermolajevs, galdniecības prasmes vispārliecinošāk demonstrēja Ivo Haritonovs, savukārt Kārlis Kviļūns palika nepārspēts vizuālās izteiksmes līdzekļu izmantojumā uz audekla radošā uzdevuma laikā.

Pirmo trīs uzdevumu kopvērtējumā vadībā izvirzījās četri dalībnieki – Aleksandrs, Kārlis, Rihards un Ivo. Viņi devās tālāk uz superfinālu, kur sīvā cīņā fiziskajā trasē sevi kā “Superpuiku 2016” pieteica Aleksandrs Jermolajevs. Viņš konkursā piedalījās arī pagājušajā gadā, taču finālā palika ārpus godalgotajām vietām. Šogad Aleksandrs pierādīja, ka ar neatlaidību un mērķtiecību iespējams panākt arī to, kas nav izdevies pirmajā reizē.

Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” organizētais konkurss „Superpuika” ir ikgadējs pasākums, kas pulcē apķērīgus un azartiskus 11 – 12 gadus vecus puišus no visas Latvijas un šogad svin savu 25. jubileju.  Pedagogu gatavotie konkursa uzdevumi cauri visām kārtām ir ļoti dažādi, kas nozīmē, ka, lai kļūtu par Superpuiku, jābūt vispusīgam – radošam, zinošam, fiziski sagatavotam un ar praktiskām iemaņām. Tieši tāpēc šis ir Latvijas mērogā unikāls konkurss, kuru Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” rīko jau kopš 1991. gada.

Šajā jubilejas gada finālā piedalījās arī Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas, Ralfs Tīrums no Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas, Daniels Mīļais no Tukuma 2. pamatskolas, Ralfs Alksnis no Ādažu vidusskolas, Jānis Multiņš no Ozolnieku vidusskolas un Klāvs Veinbergs no Jelgavas 4. vidusskolas.

Konkursa fināls būs skatāms raidījumā Re:TV kanālā 2016. gada 30. aprīlī plkst. 22:00.