PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

25132530998_a30d3d3340_z.jpg
Foto: Valsts izglītības attīstības aģentūra
Noslēgušies trīs nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursi, kuros piedalījās 26 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 5 profesionālās izglītības iestādēm.

Nominācijā "Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis" pirmo vietu ieguva profesionālās izglītības kompetences centra Daugavpils tehnikuma audzēknes Aleksandra Gorbule un Jeļena Ivanova, nominācijā "Lokomotīvju saimniecības tehniķis" - šī paša tehnikuma audzēkņi Ēriks Surmovičs un Vladislavs Vasiļjevs, un nominācijā "Transporta pārvadājumi" - Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Mārtiņš Zagorskis un Daniela Mihailova.

Darba uzdevumus konkursanti veica pāros, un godalgas saņēma 9 dalībnieku komandas. Nominācijā "Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis" otro vietu ieguva Daugavpils tehnikuma audzēkņi Jeļizaveta Petjko un Dmitrijs Malāns, savukārt trešajā vietā ierindojās Rīgas Valsts tehnikuma audzēknes Aļina Baiko un Jeļizaveta Eļkina. Konkursa uzdevumi ietvēra stacijas dežuranta darba rīcības kārtības pārzināšanu, vilcienu maršrutu un nepieciešamās tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, kā arī darba rezultātu prezentēšanu. Otrajā dienā konkursanti veica praktisko darbu, izmantojot simulatorus, informē Kristīne Keiča, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Nominācijā "Lokomotīvju saimniecības tehniķis" otro vietu ieguva Daugavpils tehnikuma audzēkņi Vitālijs Andrejevs un Artjoms Andrejevs, savukārt trešo vietu izcīnīja Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Vladimirs Lazarevs un Pāvels Jodis. Jaunieši veica lokomotīves auto sakabes, bremžu sistēmas, riteņu pāru un to bukses mezglu pārbaudi, defektoskopiju, mērīšanu, izmantojot stendus, defektoskopijas ierīces, mērinstrumentus un citas palīgierīces atbilstīgi esošām rokasgrāmatām. Otrajā dienā, praktisko uzdevumu izpildes laikā, konkursanti sadarbojās ar dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķiem.

Nominācijā "Transporta pārvadājumi" otro vietu izcīnīja Daugavpils tehnikuma audzēknes Svetlana Jevsejeva, Viktorija Latvele, savukārt trešajā vietā ierindojās Valmieras Tehnikuma audzēkņi Reinis Levanovičs un Ivonna Saliete. Šajā nominācijā darba uzdevums bija balstīts uz reālu situāciju, kurā konkursants darbojās kā kravas pārvadājumu loģistikas uzņēmuma pārstāvis, kas saņem pieprasījumu no pasūtītāja izstrādāt un noorganizēt pasūtītāja kravas piegādi līdz saņēmēja norādītajai vietai. Konkursa vērtēšanas komisija atzina, ka jauniešu prasmes ir ļoti augstā līmenī un pārsteidza ar šī brīža aktuālākajām zināšanām, jo šo nozari raksturo nemitīgas aktualitātes un jauninājumi.

Nominācijā "Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis" un "Lokomotīvju saimniecības tehniķis" konkurss norisinājās no 5. līdz 6. decembrim Daugavpils tehnikumā, savukārt konkurss nominācijā "Transporta pārvadājumi" notika no 7. līdz 8. decembrim Rīgas Valsts tehnikuma telpās.

Valsts izglītības attīstības aģentūra nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursus organizē pirmo reizi, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību Latvijā un noskaidrotu labākos starp topošajiem nozares darbiniekiem.

Konkurss notika projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.