PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

10773.jpeg
Foto: william87 / 123RF
Novembrī turpinās Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā akcija "Augstskolu izaicinājums".

Akcijas ietvaros gada laikā savā starpā konkurēs lielākās Latvijas augstskolas, zaudētājiem liekot izpildīt uzvarētāju uzdevumu.

Novembrī izaicinājumu pieņem Ventspils augstskola un Vidzemes augstskola. Ja zaudē Vidzemes augstskola, tās studentiem 20 dienas pēc kārtas uz ielas būs patīkami jāpārsteidz kāds svešinieks. Svešinieki nedrīkstēs atkārtoties, un tie nedrīkstēs būt studenti. Tas viss turklāt būs arī jāiemūžina sociālajos tīklos ar tēmturi #VentspilsRullē, informē Zane Mousavi, Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāve.

Savukārt, ja zaudētāju lomā būs Ventspils augstskola, Vidzemes augstskolas 20 gadskārtai un tās studentiem par godu, ventspilniekiem būs jāsacer dziesma par tēmu "Ilgi un laimīgi", to nofilmējot un ar to padaloties sociālajos tīklos.

Studenti asinis var ziedot jebkurā asins nodošanas vietā Latvijā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti) un informējot par sevis pārstāvēto universitāti. Nepieciešams līdzi paņemt arī bankas konta numuru. Vairāk informācijas par asins ziedošanas vietām mājaslapā.

Tāpat ikkatru students tiek aicināts izmantot mirkļa birku #studentuIzaicinajums.

Martā asins ziedošanā sacentās Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti. Kopumā šajā laikā asinis ziedoja 248 studenti: 132 no LU un 116 no RTU.

Maijā savukārt savā starpā sacentās Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija un Rīgas Ekonomikas augstskola. Izaicinājumā, jāsaka gan, ka ar ļoti pieticīgu donoru skaitu, 23 pret 5, uzvaras laurus plūca Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

Septembrī asins ziedošanā sacentās Banku augstskola un Biznesa augstskola Turība, kur uzvarēja Banku augstskolas studenti.

Oktobrī asins ziedošanā sacentās Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). Visaktīvākie donori bija no LLU - mēneša laikā asinis ziedoja 169 studenti.