PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

12145.jpeg
Foto: pexels
5. un 6.septembrī, Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas (Pasaules Bankas) eksperti apmeklēs Latvijas augstskolas, lai tajās pētītu cilvēkresursu politiku.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) informēja, ka izpētes rezultātā tiks sagatavots augstskolu akadēmiskā personāla atlases, atalgošanas un attīstības procesu stipro un vājo pušu izvērtējums.

Ekspertu darba vizīte ir būtiska IZM īstenotā augstskolu pārvaldības pētījuma otrā posma, kas vērsts uz akadēmiskā personāla attīstības jautājumiem, daļa.

Šajās dienās eksperti apmeklēs Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko Universitāti un Daugavpils Universitāti. Savukārt ceturtdien, 7.septembrī, eksperti dosies uz Vidzemes Augstskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Katrā augstskolā eksperti tiksies ar tās rektoru, prorektoriem, personāla departamentu vadītāju un speciālistiem, kā arī ar mācībspēkiem, jaunajiem zinātniekiem un doktorantiem.

Vizītes sagatavošanai IZM un augstskolas jūlijā un augustā apkopoja informāciju par izpētei būtisko normatīvo ietvaru - likumiem un Ministru Kabineta noteikumiem, kas nosaka akadēmiskās karjeras posmus, doktorantūru un pēcdoktorantūru, akadēmiskā personāla atlasi un karjeras attīstību, atalgojumu. Pētījumā iesaistītās augstskolas sagatavoja informāciju un datus par akadēmisko personālu, atalgojuma politiku, doktorantūru, akadēmiskā personāla atlasi, mācībspēku un pētnieku snieguma kvalitātes izvērtēšanu, kā arī citām katrai augstskolai raksturīgajām cilvēkresursu politikas niansēm.

Vienlaikus Pasaules Bankas eksperti šovasar sāka darbu pie ziņojuma par starptautisko labo praksi akadēmiskās karjeras jomā: tiek izstrādāti kritēriji, kas ļauj novērtēt, vai valsts un augstskolu līmenī īstenotā cilvēkresursu politika ir laba.

Papildus augstskolu apmeklējumam Pasaules Bankas eksperti šodien tiksies ar valsts un privāto augstskolu personāla speciālistiem, kā arī ar Latvijas Jauno zinātnieku un Latvijas Studentu apvienību pārstāvjiem. Savukārt piektdien, 8.septembrī, noslēdzot vizīti, eksperti tiksies ar Augstākās izglītības padomes un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, informē aģentūra LETA.

IZM speciālisti ar Pasaules Bankas ekspertiem tiksies gan pirmdien, gan piektdien. Sanāksmēs tiks pārrunāta vizītes gaita un pirmie secinājumi, īpaša uzmanība tiks veltīta šobrīd vēl izstrādes stadijā esošajām ES Struktūrfondu programmām augstskolu pārvaldības un akadēmiskā personāla stiprināšanai.

Pētījums par augstākās izglītības pārvaldību ir viens no sešiem pētījumiem, kuru realizē IZM, atsevišķos pētījumos sadarbojoties ar Latvijas Universitāti un Centrālo Statistikas pārvaldi. Gan šo, gan pārējo piecu pētījumu norisi līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Pasaules Bankas īstenotā pētījuma noslēgums plānots 2018.gada pavasarī.