Salīdzinot dalībnieku skaitu ar pagājušo gadu, secināms, ka pieaudzis klātienes rakstītāju skaits, taču tiešsaistes rakstītāju skaits bijis mazāks nekā pērn. Iespējams attālināto rakstītāju skaita samazinājums skaidrojams ar to, ka sabiedrisko mediju portālā LSM.lv tiešraides laikā bija novērojami darbības traucējumi, tādēļ attālinātai rakstīšanai bija jāizmanto Latvijas Radio vai Latvijas Televīzijas tiešraide.

Šogad diktāta tekstu “Izdomāt diktātu” radījis rakstnieks Māris Bērziņš, savukārt par diktori izraudzīta Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Budovska. Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar latviešu diasporām ārpus Latvijas, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums.

Aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta latviešu valodas normām pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniece Baiba Saulīte.

Atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits. Interesenti, kuri diktātu rakstīja tiešsaistē, kļūdu labojumu saņems savā raksti.org lietotāja profilā, bet tie dalībnieki, kuri diktēto tekstu pierakstīja ar pildspalvu, savu veikumu varēja salīdzināt ar oriģināltekstu, kas drīz pēc pasākuma norises tika atkārtoti pārraidīts Latvijas Televīzijā un publicēts gan tīmekļvietnē „raksti.org”, gan sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar vērtīgām grāmatām, ko sagādājuši diktāta partneri: Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Latviešu valodas aģentūra, Jāņa Rozes grāmatnīca un izdevniecības Zvaigzne ABC.

Diktāta oriģināltekstu iespējams aplūkot šeit.