PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

9661.jpeg
Foto: anaken2012 / 123RF
Pedagogu darba samaksas alternatīvā modeļa ieviešanai vēl varētu būt nepieciešami aptuveni 68 miljoni eiro.

Kā vakar, 10.martā, pēc tikšanās ar Ikšķiles vidusskolas direktoru Česlavu Batņu norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, minētā summa atbilstoši sākotnējiem provizoriskajiem aprēķiniem būtu nepieciešama papildus budžetā jau iezīmētajiem 27 miljoniem eiro nākamajam gadam, informē ziņu aģentūra LETA.

Šajā summā vēl pagaidām nebūtu iekļaujami pirmsskolas pedagogi, norādīja K.Šadurskis.

Jautāts par to, cik līdzekļu provizoriski būtu nepieciešams pirmsskolas izglītības iestādēm saskaņā ar Č.Batņas modeli, K.Šadruskis norādīja, ka pirmie aprēķini liecina, ka no valsts budžeta vēl papildus būtu nepieciešami aptuveni 30 miljoni eiro, savukārt no pašvaldību budžeta - vēl aptuveni 60 miljoni eiro.

Līdz ar to modeļa provizoriski aprēķinātā fiskālā ietekme papildu jau iezīmētājiem 27 miljoniem eiro varētu būt aptuveni 158 miljoni eiro.

Č.Batņa izstrādājis alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Tā izstrādei veltītajā darba grupā piedalījās arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija.

Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita.

Alternatīvais modelis balstītos uz 40 stundu darba nedēļu, turklāt mērķdotācija pedagogu algām tiktu novirzīta līdz pašvaldībai.v