Ceriņu dārzā plkst. 20.00  muzikālā apvienība "ZeMe" ieskandinās ceriņu dārzu ar  performanci “Pavasara atnākšana” – kokles un elektroniskās mūzikas skaņās, modinot ceriņu pumpurus krāšņai ziedēšanai. Duets “ZeMe” radies koklētājai un etnomuzikoloģei Laimai Jansonei apvienojot spēkus ar vienu no pieredzes bagātākajiem Latvijas dīdžejiem DJ Monsta.

Muzeju nakts apmeklētāji ir aicināti piedalīties solidarizēšanās ar Ukrainu akcijā un iestādīt savu saulespuķi Dārzkopības institūta dārzā.

Savukārt, Pētera Upīša Dārzkopības muzejā no 12. maija izcilā selekcionāra mājā, blakus viņa piemiņas lietām, skatāma Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavotā izstāde “Īrisi”. Muzejā tiks demonstrētas divas, par klasiku kļuvušas filmas, video “Imants Ziedonis”. Video darbība norisinās Pētera Upīša ceriņu dārzā. Imants Ziedonis izsaka savas domas par Pētera Upīša personību, viņa darba novērtējumu (operators Servīns Egliens, 1994. gads) un dokumentālā filma “Esības prieks”. Filmas sižetā gada nogrieznī tiek parādīta Pētera Upīša dzīve Dobelē, dārzs un selekcionāra zinātniskais darbs (režisors Hercs Franks, 1974. gads).

Muzeju nakts 2022 pasākumos ieeja ir bez maskas. Pasākumu norises laikā būs iespēja iegādāties karstos dzērienus un uzkodas, kā arī Dārzkopības institūta produkciju un stādus.

Muzeju nakts projektu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zemgales plānošanas reģions un Latvijas valsts meži.