PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

11898.jpeg
Foto: 123RF
Pirms 12. klašu centralizētā eksāmena latviešu valodā bijuši zināmi arī rezerves domraksta temati.

Pēc Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdes Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas pārstāve Aija Melle, pauda, ka viņai ir informācija par to, ka vakar vairākās Latvijas skolās skolēniem bija zināmi ne tikai eksāmena trešās daļas temati, bet arī rezerves temati.

"Man ir šāda informācija, ka ir ne viena vien skola visā Latvijā, kur temati bijuši zināmi. Ne tikai pirmie, bet arī rezerves variants," teica A.Melle.

A.Melle solīja par notikušo runāt ar  Valsts izglītības satura centra (VISC) vadību. Pašlaik A. Melle neatklāj, kurās skolās būtu varējusi notikt eksāmena daļas noplūde, taču viņa piebilda, ka tās ir skolas ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā.

Kā norādīja VISC, līdz šim oficiāla informācija vai sūdzības par šādu gadījumu nav saņemtas. Tomēr VISC uzsvēra, ka eksāmens šādu bažu dēļ nebūs jāpārkārto un katra situācija, ja tā tiks fiksēta, jūnijā labojot eksāmenus, tiks vērtēta atsevišķi.

Kā ziņots, vakar pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena latviešu valodā bija noplūduši tā trešās daļas jeb domraksta temati. VISC norādīja, ka temati tikuši laikus mainīti pret rezerves variantiem, tādējādi netraucējot eksāmena norisi. Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka, iespējams, ne visi skolēni, neskatoties uz VISC norādījumiem, saņēmuši rezerves variantus.

VISC sola izmeklēt šo gadījumu, informē aģentūra LETA.