PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

10090.jpeg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Kanceleja
Iespējams, vēl būs nepieciešami precizējumi saistībā ar pedagogu atalgojuma modeli, bet konceptuāli tas ir atbalstāms, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers pēc koalīcijas partiju sanāksmes norādīja, ka dokumentu ar piedāvāto modeli vēl nav redzējis, līdz ar to saruna par niansēm vēl varētu būt priekšā, informē ziņu aģentūra LETA.

Taujāts, vai nākamajos gados būs arī minētajam mērķim nepieciešamais finansējums, M.Kučinskis atbildēja, ka provizoriskie aprēķini vēl jāpārbauda un jāprecizē, tomēr konceptuāli ir atbalstāma arī finansējuma piešķiršana šim mērķim.

Būtisks jautājums ir arī skolu tīkls, un šīs reformas varētu būt grūtas gadījumā, ja nebūs drošības sajūtas par atalgojuma palielinājumu.

Kā ziņots, jaunais pedagogu algu modelis, kuru iecerēts ieviest no 1.septembra, paredz, ka mazākais pedagoga atalgojums būs 680 eiro līdzšinējo 420 eiro vietā.

IZM aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.

Papildus 2016.gada budžetā paredzētajiem 304,094 miljoniem eiro valsts pedagogu algām piešķirs vēl deviņus miljonus eiro. Nākamajos gados paredzēts piešķirt 27 miljonus eiro ik gadu, tomēr oficiāla vienošanās par šo līdzekļu piešķiršanu turpmākajiem gadiem pagaidām gan vēl nav panākta. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis solīja, ka minētā summa nākamajiem gadiem tiks panākta, jo situācija, kad septembrī pedagogu algas pieaug, bet jau janvārī samazinās, nav pieļaujama.