M.Kučinskis pauda pārliecību, ka līdz ar Eiropas Savienības (ES)-Japānas Ekonomisko partnerattiecību nolīguma parakstīšanu uzņēmēji abpusēji iegūs no visaptverošas importa un eksporta tarifu atcelšanas un ar tarifiem nesaistītu tirdzniecības šķēršļu novēršanas Japānā. Sagaidāms, ka šī nolīguma stāšanās spēkā pēc iespējas tuvākajā laikā dos pozitīvu impulsu Latvijas kokrūpniecības, pārtikas ražošanas, ķīmisko vielu rūpniecības un farmācijas sektoriem. Nolīgumam ir arī politiskā vērtība, demonstrējot ES un Japānas apņemšanos par brīvu un godīgu tirdzniecību, atvērtām ekonomikām un skaidriem, pārredzamiem noteikumiem, skaidroja A.Vaivars.

M.Kučinskis apliecināja ieinteresētību aktīvāk attīstīt Latvijas un Japānas uzņēmēju sadarbību. Jau šī gada septembrī Latvijā sagaidāma Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) pārstāvju vizīte Baltijas valstīs.

Tiek arī strādāts pie konkrētām aktivitātēm tūrisma un aviācijas, transporta un loģistikas, IKT un inovācijas jomās.

M.Kučinskis ar Nakasoni apsprieda arī aktuālos ārējo attiecību jautājumus. Veltot uzmanību aktualitātēm attiecībās ar Ziemeļkoreju, tika apliecināts, ka Latvija atbalsta miermīlīgu un diplomātisku situācijas risinājumu šajā reģionā - Korejas pussalas pilnīgai un pārbaudāmai atbrīvošanai no kodolieročiem joprojām jābūt galvenajam mērķim. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāpaliek vienotai un jākoncentrējas šī mērķa sasniegšanai. "Kamēr nebūs reālas darbības un redzams progress, turpināsim atbalstīt spiediena saglabāšanu un stingru Ziemeļkorejai noteikto starptautisko sankciju ievērošanu," sacīja M.Kučinskis.

Tikšanās laikā M.Kučinskis arī izteica līdzjūtību plūdos Japānā bojāgājušo tuviniekiem, informē aģentūra LETA.

Latvijas Ministru prezidents uzturējās vizītē Japānā 2017.gada nogalē. Savukārt 2018.gada sākumā plaša Japānas delegācija premjerministra Šinzo Abes vadībā apmeklēja Latviju.