PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

9753.jpeg
Foto: otnaydur / 123RF
Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien uzņems izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, liecina prezidenta darba kārtība.

Sagaidāms, ka tikšanās laikā, kas sāksies plkst.10.30, prezidents uzklausīs Šadurski par paveiktajiem un iecerētajiem darbiem izglītībā un zinātnē.

Prezidents, pilnā mērā atsākot pildīt Valsts prezidenta pienākumus, Jūrmalas rezidencē notikušajā preses konferencē iepriekš norādīja, ka prasīs amatpersonām detalizēti iepazīstināt ar jau paveiktajiem darbiem, jo, lai arī viņa prombūtnes laikā darbi tika turpināti, ir daudzi jautājumi, kas prasa risinājumus.

Vēstīts, ka pedagogu atalgojuma maiņa izglītības un zinātnes ministra ieskatā nav svarīgākais darbs. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē K.Šadurskis iepriekš pauda, ka, viņaprāt, svarīgāk par atalgojuma reformu ir strādāt pie izglītības kvalitātes kāpināšanas, informē ziņu aģentūra LETA.

"Atalgojuma maiņa, protams, ir pirmais darbs, kuram būs novērtējums, vai rezultāts ir sasniegts, bet pirmā prioritāte ir izglītības kvalitāte," sacīja K.Šadurskis. Viņš norādīja, ka ir svarīgi, kas māca, kā māca un ko māca.

Tomēr būtiska ir arī izglītības infrastruktūra un pedagogs. K.Šadurskis uzsvēra, ka valstīs, kur pedagoga alga pārsniedz publiskā sektora vidējo algu, iespējama attīstība, tomēr tur, kur izglītības darbinieku alga nepārsniedz publiskā sektora vidējo atalgojumu, nākas strādāt pie kvalitātes noturēšanas, nevis pie kāpināšanas.

Algu reformu plānots pabeigt apmēram trīs gados, rezultātā sasniedzot apmēram 1000 eiro par likmi. K.Šadurskis pagaidām atturas nosaukt algu, kādu varētu saņemt pedagogi jau nākamajā mācību gadā. Tomēr, kā uzsvēra ministrs, Izglītības un zinātnes ministrijā likmes apmērs jau ir skaidrs, kā arī notiek pārbaude "visdažādākajos veidos".

"Nosaukt skaitli pagaidām ir riskanti," skaidroja K.Šadurskis.