PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

prieks_ir_udeni.JPG
Foto: Nacionālais botāniskais dārzs
Tuvojas 1. septembris un Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī aicina uz pasākumu “Prieks ir ūdenī!”

Nacionālais botāniskais dārzs aicina 1. septembrī no plkst. 15:00 līdz 20:00 bērnus un vecākus uz Zinību dienas ballīti “Prieks ir ŪDENĪ!”, lai izzinoši, aktīvi un jautri nosvinētu skolas sākšanos!

Svētku pēcpusdienā dārzu piepildīs kā jautras atrakcijas un spēles, tā iespēja pētīt un izzināt dīķa iemītniekus BOTANIA mobilajās teltīs. Savukārt Latvijas Dabas fonda Mobilā klimata muzeja ekspozīcijas piedāvās atklāt un izpētīt savu CO2 pēdas nospiedumu un gūt idejas dabai draudzīgiem ūdens un citu dabas resursu patēriņa paradumiem.

Programmā:

•  Laivošanas stacijā “Dīķa spogulī lūkoties” kopā ar Māri Olti dosimies ekspedīcijā caurspīdīgās laivās, ielūkosimies zemūdens pasaulē, vērosim ūdensaugus, atklāsim dīķa iemītnieces – ondatras ēdienkarti.

•  BOTANIA mobilajā pieturā “Ūdensaugi tuvplānā” kopā Latvijas Nacionālā Dabas muzeja vecāko botāniķi un hidrobioloģi Lauru Grīnbergu iepazīsim dīķa augāju.

•  BOTANIA mobilajā pieturā “Randiņš ar Ūdensblusu” kopā ar  bezmugurkaulnieku ekspertu Arkādiju Poppelu atklāsim dīķa kukaiņu pasauli.

• Sejas apgleznošanas pieturā “Iejūties tēlā!” kopā ar mākslinieci Daci Graubicu pārtapsim par kādu no ūdens iemītniekiem vai izvēlēsimies sev atbilstošāko BOTANIA apmeklētāju simbolu.

• Spēļu pieturā “Ūdens bumbas un citas spēles” ļausimies rotaļu priekam ūdens bumbās, putu ballītē ar DJ un koku spēlēs.

Visiem apmeklētājiem svētku ietvaros piedāvājam apskatīt dārzu un oranžēriju, iegādājoties tikai āra ekspozīcijas ieejas biļeti. 

Pasākums notiek topošā vides izglītības centra “Botania” izglītojošo pasākumu ietvaros, kura izveide Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī tiek veikta Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Reklāmraksts