PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 19. septembris

Muntis, Verners

Publiskota izglītības resursu mape pedagogiem un vecākiem “Mācāmies un mācām”
Publiskota izglītības resursu mape pedagogiem un vecākiem “Mācāmies un mācām”
Foto: IZM
Lai pedagogiem atvieglotu mācību satura veidošanu attālināto mācību nedēļās līdz 15.novembrim, Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra speciālisti izveidojuši digitālo resursu mapi “Mācāmies un mācām”.

Mapē apkopoti digitālie resursi un rīki, kas pieejami ar izglītības nozari saistītās tīmekļa vietnēs  “Skola2030”, “Atbalsts izcilībai”, “Drošs internets”, “Nāc gavilēt” un citās, un varētu būt noderīgi darba procesa organizēšanā attālināto mācību laikā.

Mapē  var atrast ne tikai video nodarbības un metodiskos materiālus, kas atvieglo konkrētu prasmju apguvi, piemēram, programmēšanu, medijpratību vai lasītprasmi, bet arī  redzesloku paplašinošas intervijas un spēles, piemēram, zinātnieku sarunas ar skolēniem, kas ierakstītas projekta “Zinātne. Zoomed. In” ietvaros, vai izglītojoša spēle "Literatūre sākumskolā", kas 1. – 6. klašu bērnus ieved 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Sadaļā “Atbalsts nedrošā brīdī” atrodams aktualizēts saraksts ar vietnēm un vietām Latvijā, kur vērsties, ja nepieciešamas psihoemocionālais atbalsts.

Kā pavisam svaigs resurss jāatzīmē izglītojoša tiešsaistes spēle “Go Viral!” – tā tapusi Valsts kancelejas paspārnē,  sadarbojoties ar Apvienotās Karalistes Valsts kanceleju un Kembridžas Universitāti. Spēlē ikviens var iepazīties ar metodēm, kas tiek izmantotas viltus ziņu izplatīšanai, un palielinātu savu spēju stāties tām pretī.

Noformēta kā krāsainu atklātņu kolāža, resursu mape ir uzskatāma un lietotājiem draudzīga – katra atklātne satur saiti uz interesējošo tīmekļa vietni, kas atveras, uzklikšķinot.

Resursu mapē “Mācāmies un mācām” atrodamie materiāli noderēs ne tikai pedagogiem, bet arī skolēniem un viņu vecākiem situācijās, kad nepieciešami papildus informācijas avoti mājās veicamo darbu sagatavošanai vai iedvesma kopīgām nodarbēm ar jaunākā skolas vecuma bērniem.

Resursu mape “Mācāmies un mācām” un detalizēta informācija par tās saturu atrodama Izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapā.