PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

medicinas_koledza.JPG
Foto: Maxim Perepelica
Šodien stājas spēkā valdības pieņemtais lēmums par Rīgas 1.medicīnas koledžas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pievienošanu universitātēm.

Rīgas 1.medicīnas koledža turpinās pastāvēt kā Latvijas Universitātes (LU) aģentūra, savukārt Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža kļuvusi par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru, ziņo aģentūra LETA.

Izglītības un zinātnes ministrija iepriekš uzsvēra, ka reorganizācijas rezultātā visas pašreizējās abu koledžu realizētās programmas turpinās īstenot universitāšu aģentūras, nodrošinot studējošiem plašākas studiju un pētniecības iespējas un paaugstinot starptautisko konkurētspēju. Koledžu integrācija universitātēs ļaus efektīvi izmantot augstākās izglītības un zinātnes resursus, paaugstinot studiju programmu kvalitāti un stiprināt to sasaisti ar pētniecību, aģentūrai LETA norādīja IZM.

Rīgas 1.medicīnas koledžas stratēģijā 2015.-2020.gadam kā viens no mērķiem ir definēta sadarbība un ciešāka integrācija ar augstskolām. Koledžas direktora vietniece Ausma Cēbere skaidroja, ka, attīstot pirms vairākiem gadiem veiksmīgi sākto sadarbību ar LU un turpmāk darbojoties universitātes aģentūras statusā, koledžai paveras plašākas iespējas vēl efektīvāk organizēt mācību procesu un sagatavot kvalitatīvus speciālistus, īpaši farmācijā un zobārstniecībā. Tāpat tas ļaus veiksmīgāk nodrošināt mācību un studiju pēctecību, paaugstināt programmu kvalitāti un studiju sasaisti ar pētniecību.

LU ieskatā, koledžas integrācija ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas izglītības uz zinātnes telpas nostiprināšanā, kas pozitīvi ietekmēs tautsaimniecības izaugsmi. LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš pauda, ka studentiem būs daudz plašākas iespējas turpināt studijas universitātēs un iesaistīties pētnieciskajā darbā sev tuvā zinātnes nozarē. Ieguvums studentiem būs arī paaugstināta studiju resursu pieejamība, tajā skaitā augstvērtīgajam LU e-resursu klāstam, iespēja jau laikus sagatavoties studijām augstākā līmenī un kļūšana par daļu no lielākas studentu kopienas ar visām papildu iespējām, piemēram, kultūras un sporta jomā.

Pret Rīgas 1.medicīnas koledžas pievienošanu LU iebilda Rīgas Stradiņa universitāte un Veselības ministrija, kura uzskatīja, ka nav sniegts skaidrs un argumentēts plānotās reorganizācijas pamatojums un panākts visām pusēm pieņemams risinājums.

Savukārt RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps sacīja, ka vienošanās ar Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu par tās integrāciju RTU ir labs piemērs, kā izglītības iestādes sadarbībā ar industriju pārdomātā procesā vienojas kopīgi strādāt, lai darba tirgum sagatavotu izcilus speciālistus. Apvienojot spēkus, tiek stiprināts gan studiju process, gan veicināta kopēja resursu izmantošana, tā veidojot spēcīgāku pamatu ķīmijas jomas tālākai attīstībai, uzsver Zeps.