PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

Rīgas Doma kora skola aicina diriģentus un mūzikas pedagogus uz profesionālās pilnveides kursiem “Laudamus”
Rīgas Doma kora skola aicina diriģentus un mūzikas pedagogus uz profesionālās pilnveides kursiem “Laudamus”
Foto: Aivars Krastiņš
29. aprīlī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē notiks pedagogu profesionālās pilnveides meistarklases “Laudamus”, ko jau sesto gadu organizē Rīgas Doma kora skola. Meistarklasēs aicināti piedalīties Latvijas diriģenti, mūzikas pedagogi un arī dziedātājas – mūzikas skolu kora klašu audzēknes (sākot no 5. klases).

Šī gada meistarklašu tēma ir “Meiteņu kora TIARA zīmols – skaņas estētika”, to mākslinieciskā vadītāja ir Rīgas Doma meiteņu kora TIARA diriģente Aira Birziņa. Uzmanības centrā būs meiteņu kora skaistā un bagātā skaņa, kas pasaulē tiek īpaši augstu vērtēta. Meistarklašu programmā paredzētas lekcijas un nodarbības atzītu profesionāļu vadībā, viņu vidū ir diriģenti Aira Birziņa, Jānis Erenštreits, vokālā pedagoģe Inese Romancāne, režisors un aktieris Varis Klausītājs, horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Dalībniecēm – Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – būs iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori TIARA. Visiem meistarklašu dalībniekiem ekskursiju pa Mežaparka estrādi vadīs tās pārbūves līdzautors, arhitekts Austris Mailītis.

Simboliski kā meistarklašu norises vieta izraudzīta rekonstruētā Mežaparka estrāde, kur šobrīd top jaunā Dziesmu svētku vēstures ekspozīcija un nesen atklāta kormūzikas dižgaru – brāļu Kokaru – vārdā nosauktā koncertzāle. Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja jau sesto reizi sniedz iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai iegūtu jaunu pieredzi, papildinātu zināšanas un smeltos iedvesmu turpmākai darbībai. Meistarklases LAUDAMUS tiek rīkotas kopš 2017. gada, un katru gadu to kodols un radošā laboratorija ir kāds no Rīgas Doma kora skolas koriem – 1.-2. klašu koris, Rīgas Doma zēnu koris, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris.

Pieteikšanās meistarklasēm līdz š. g. 25. aprīlim (plkst. 12.00), aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu [email protected]