Rīgas Doma kora skola (RDKS) – valsts nozīmes kultūrizglītības izcilības centrs – jau ceturto gadu organizē meistarklases “Laudamus”, sniedzot iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai gūtu jaunu pieredzi un iedvesmu turpmākai darbībai.
Meistarklases notiks 5. un 6. oktobrī, pulcējot pirmskolas mācību iestāžu muzikālos audzinātājus un jaunāko klašu koru diriģentus. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru šī gada jauninājums būs diasporas diriģentu un mūzikas pedagogu iesaiste, nodrošinot iespēju tiešsaistē piedalīties kursu norisē. Profesionālās pilnveides programmā iekļauto tēmu kopsaucējs ir “Prasmē balstīts dziedātprieks”. Meistarklašu vadītāji Liene Batņa, Baiba Brice, Jānis Erenštreits, Baiba Klepere, Ginta Pētersone un Ilona Poikāne dalīsies savā pieredzē un iedvesmos dalībniekus radošam darbam, neskatoties uz ieilgušo pandēmiju un ar to saistītajiem ierobežojumiem.
 
Profesionālās pilnveides meistarklašu „Laudamus” idejas autors un tradīcijas uzturētājs ir RDKS dibinātājs, izcilais mūzikas pedagogs un diriģents Jānis Erenštreits. Meistarklases “Laudamus” pedagogiem un viņu audzēkņiem pirmo reizi tika organizētas 2017. gadā sadarbībā ar Rīgas Doma zēnu kori. Jau pirmajā gadā kursi izpelnījās īpašu atzinību praktiskās līdzdarbošanās iespējas dēļ. Turpmākos gados par radošām jaunatklāsmēm rūpējās Rīgas Doma meiteņu koris TIARA (2018. gads) un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris (2019. gads). 
 
Pedagogu profesionālās pilnveides kursi ir nozīmīga Rīgas Doma kora skolas darbības šķautne, turklāt meistarklases tiek organizētas, iesaistot izcilas personības no Latvijas un ārvalstīm. Kā nesenākie notikumi minami pasaulslavenās operzvaigznes Marinas Rebekas pirmā publiskā meistarklase vokālajā mākslā, starptautisko konkursu laureāta pianista Daumanta Liepiņa meistarklase klavierspēlē, kā arī bundzinieka, “Lady Gaga’s Jazz Band” pasaules tūres dalībnieka Džo Peri (Joe Peri) nodarbības RDKS jaunajiem džeza mūziķiem.
 
“Gaidīsim, būsim kopā, izglītosimies, stiprināsimies garā! Un ievērosim noteikto distancēšanos,” aicina Jānis Erenštreits.