PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 27. aprīlis

Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

RSU aicina vidusskolēnus izzināt sevi un pasauli īpašā lekciju ciklā LNB
RSU aicina vidusskolēnus izzināt sevi un pasauli īpašā lekciju ciklā LNB
Foto: RSU
Kas ir Grētas Tūnbergas fenomena pamatā? Kā iemācīties slepeno valodu – fotogrāfiju? Kas kopīgs influencerim un žurnālistam? Kā kritiski domāt par politiku? Šīs un citas tēmas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) vidusskolu jauniešiem piedāvās īpašā lekciju ciklā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), kas norisināsies no novembra līdz aprīlim. Lekcijas notiks ik mēnesi LNB telpā -15+ un tās bez maksas pieejamas ikvienam.

RSU šo lekciju ciklu sadarbībā ar LNB īstenojusi jau vairākus gadus, un līdz šim virkne vidusskolas klašu, ne tikai no Rīgas, bet arī citām Latvijas vietām, izmantojuši iespēju apgūt vērtīgus un jauniešiem saistošus tematus ārpus skolas telpām, atzīstot, ka tas iedvesmo un veicina svaigu, radošu skatījumu. Šajā mācību gadā vieslekcijas jauniešiem piedāvās RSU mācībspēki, kas ikdienā gatavo topošos politologus, žurnālistus, fotogrāfus un uzņēmējus.

Ciklu atklās politoloģes Elīnas Vrobļevskas lekcija Grētas Tūnbergas fenomens: Politiskās aktivitātes vides aizsardzībā 14. novembrī plkst. 16.00–17.00.

Kas patiesībā stāv aiz esošās politikas kritikas un skaļajiem saukļiem saudzēt dabu? Kāpēc ir svarīgi prast atšifrēt influenceru paustās domas un nostāju un nepieņemt visu kā absolūtu patiesību? Elīna ikdienā strādā ne vien kā politikas pētniece, bet arī vada studiju programmu Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas.

Otrs šogad paredzētais cikla pasākums ir RSU docētāja Aļņa Stakles lekcija Kā iemācīties slepeno valodu – fotogrāfiju?. Tā notiks 11. decembrī plkst. 15.00–16.00. Alnis ir ne vien RSU studiju programmu Fotogrāfija un Multimediju komunikācija vadītājs, bet arī fotogrāfs, kas izpelnījies starptautisku atzinību.

Jauno, 2020. gadu, LNB lekciju ciklā iesāks Mārtiņa Dauguļa lekcija Kā kritiski domāt par politiku?, kas notiks 16. janvārī plkst. 16.00–17.00. Mārtiņš ir ne vien RSU studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs, bet arī Ministru prezidenta ārštata padomnieks ilgtspējīgas politikas jautājumos. Tikmēr par to, vai un kā tehnoloģijas ietekmē mūsu izvēles, 12. februārī 14.00–15.00 ar jauniešiem runās jaunuzņēmumu flagmanis Kristaps Zaļais, kurš vada RSU studiju programmu Starta uzņēmējdarbības vadība. To, kāpēc kritiskā domāšana neiedzimst un nepielīp, vieslekcijā 12. martā 16.00–17.00 vētīs RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne. Savukārt lekciju ciklu 15. aprīlī 15.00–16.00 noslēgs žurnālistes un studiju programmas Žurnālistika vadītājas Annas Peipiņas vieslekcija Kas kopīgs influencerim un žurnālistam?.

 Lekcijas var apmeklēt gan individuāli, gan visa klase, taču ierobežotā vietu skaita dēļ lūgums savlaicīgi pieteikt dalību e-pastā [email protected] vai telefoniski 29466511.