PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

RSU aicina vidusskolēnus piedalīties neirozinātnes olimpiādē Latvian Brain Bee
RSU aicina vidusskolēnus piedalīties neirozinātnes olimpiādē Latvian Brain Bee
Foto: pexels
2022. gada 15. janvārī pirmo reizi Latvijā norisināsies skolēnu olimpiāde Latvian Brain Bee, ko organizē Neiroloģijas attīstības fonds, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedra un Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš sadarbībā ar RSU Jauno mediķu akadēmiju un Rīga Stradiņš University International Student Conference 2022.

Olimpiādē piedalīties aicināti Latvijas vidusskolu audzēkņi. Tās mērķis ir popularizēt neirozinātnes un smadzeņu slimību atpazīšanu sabiedrībā, veicināt skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē, dod dalībniekiem iespēju saprast savu zināšanu robežas, gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un darbības principu izzināšanai un iedvesmu nākotnes karjerai medicīnā un neirozinātnē.

Jautājumi olimpiādē būs sadalīti grūtības pakāpēs. Tā notiks četrās sekcijās, kurās dalībniekiem būs jāatbild uz testa jautājumiem un īsu atbilžu jautājumiem par cilvēka nervu sistēmas uzbūvi, nervu sistēmas funkcijām un darbības principiem, kā arī nervu sistēmas slimībām un to diagnostiku. 

Tā kā olimpiāde Latvijā tiek organizēta pirmo reizi, tā būs fantastiska pieredze gan dalībniekiem, gan organizatoriem. Olimpiāde norisināsies attālināti, platformā Zoom, angļu valodā. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā, savukārt atbildes drīkstēs iesniegt gan latviski, gan angliski.

Latvian Brain Bee 2022. gadā pievienojas International Brain Bee saimei, kura pastāv vairāk nekā 20 gadus. Tā veicina skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē, rīkojot daudzlīmeņu konkursu. Skolēni vispirms piedalās savas valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautisko konkursu. Nākamgad International Brain Bee notiks Parīzē.

Olimpiādes nolikums (ar informāciju par ieteicamo literatūru)