PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Alfs, Bernadeta, Mintauts

RSU aicina vidusskolu pedagogus uz ikgadējām pilnveides lekcijām
RSU aicina vidusskolu pedagogus uz ikgadējām pilnveides lekcijām
Foto: RSU
Kā skolēnam saistoši mācīt politiku? Kā dizainēt mācību procesa neatņemamo sastāvdaļu – vērtēšanu? Ko mums mācīties no lielākajiem infekciju uzliesmojumiem pasaules vēsturē? Un kā vairākām paaudzēm veiksmīgi līdzpastāvēt? Jau sesto gadu skolēnu rudens brīvlaikā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina Latvijas vidusskolu skolotājus uz īpašām atvērtajām lekcijām sevis bagātināšanai. Šogad tās norisināsies tiešsaistē trešdienā, 21. oktobrī.

Pedagogi laipni aicināti pievienoties, piesakoties lekcijām RSU mājaslapā.

Pirms lekcijām plkst. 10.50 pedagogus uzrunās RSU rektors profesors Aigars Pētersons, bet plkst. 11.10 lekciju ciklu ar tēmu Kā skolēniem saistoši mācīt politiku atklās politologs un žurnālists, asociētais profesors Edijs Bošs, uz kura akadēmiskajiem uzplečiem mirdz Kembridžas Universitātē gūtais doktora grāds. Tikko moderējis apaļā galda diskusiju ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, Edijs Bošs ikdienu TV3 ziņu dienestā apvieno ar RSU topošo bakalauru un maģistru ievadīšanu ārpolitikas jautājumos. Lekcijā viņš ieskicēs, kā tehnoloģijas var palīdzēt jauniešos raisīt interesi par politiskajām norisēm, kā orientēties informatīvajā plūsmā, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas kritiskās domāšanas procesā un kā stiprināt argumentācijas spējas diskusijā par politiskiem jautājumiem.

Pedagoga darbā neizsmeļamo vērtēšanas jautājumu plkst. 12.40 aktualizēs bioloģe, RSU asociētā profesore Rudīte Koka ar lekciju Kā dizainēt vērtēšanu mācību jomās. Skolā savulaik strādādama, pedagoģe uzkrājusi pieredzi darbā ar jauniešiem vēl skolas solā. Apgūstot molekulāro bioloģiju pie asoc. prof. Kokas, studenti novērtē docētājas inovatīvo pieeju un spēju motivēt izcilam rezultātam. To apliecina arī nupat RSU studentu piešķirtais tituls Gada docētāja, ko asociētā profesore saņēma Latvijas veselības nozares gada notikumā – Gada balva medicīnā 2019 svinīgajā ceremonijā.

Kopā ar RSU Sabiedrības veselības institūta vadošo pētnieci docenti Andu Ķīvīti-Urtāni plkst. 12.55 pedagogi aicināti ieskatīties nozīmīgākajās epidēmijās un sabiedrības veselības pasākumos pasaules vēsturē. Ko no tā varam mācīties šodienas apstākļiem – par to docente runās lekcijā Šodien – ikdienas norma, agrāk – veids, kā apkarot infekciju.

Pasākumu noslēgs psiholoģe, RSU asociētā profesore Sandra Mihailova, plkst. 13.45 aicinot paraudzīties uz tēmu Paaudžu konflikti: Kāpēc tie rodas un kā veiksmīgi pastāvēt līdzās

Par sevis pilnveidi atvērto lekciju ciklā pasākuma dalībnieki saņems apliecinājumus. Pedagogi aicināti dalību pasākumā reģistrēt līdz 19. oktobrim RSU mājaslapā.

Reklāmraksts