PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

10318.jpeg
Foto: stefan90 / 123RF
Robi Latvijas skolēnu zināšanās eksaktajos mācību priekšmetos neveidojas vien intereses trūkuma dēļ.

Lielā mērā tam par pamatu esot kvalitatīvu skolotāju trūkums, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis.

Rektors atzina, ka savulaik tikušas pieļautas kļūdas, ļaujot pašiem skolēniem agri atteikties no atsevišķiem eksaktajiem un dabas zinātņu mācību priekšmetiem, taču pašlaik tās jau ir novērstas, esot jūtama arī augoša skolēnu interese, taču bēdīgi esot ar skolotājiem.

Šādos apstākļos RTU ir vairākas programmas - elektronika un telekomunikācijas, enerģētika, ķīmija un vēl dažas, kurās vēl ir neaizpildītas budžeta vietas. Par šīm studiju programmām interese ir mazāka, jo studijas esot grūtas un bieži reflektantiem trūkst priekšzināšanu fizikā un matemātikā, informē ziņu aģentūra LETA.

Vidēji RTU konkurss esot pieci uz vienu vietu. Populārākās programmas ir ekonomika, kur gan ir maz budžeta vietu, un informācijas tehnoloģijas. Kopumā ap 2500 pirmā kursa budžeta vietas RTU faktiski esot aizpildītas.

L.Ribickis vēlētos Latvijā obligātu augstāko izglītību, jo tikai caur izglītību valsts var kāpināt konkurētspēju pasaules mērogā.