PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Sabiedrības integrācijas fonds aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”
Sabiedrības integrācijas fonds aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”
Foto: Sabiedrības integrācijas fonds
Izaicinājums, kurā mudinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, no 2023. gada 23. decembra līdz 2024. gada 29. februārim norisināsies visos Latvijas novados. Digitālā lietotnē tiks fiksēti katras pašvaldības iedzīvotāju noietie soļi, un izaicinājuma beigās tiks noskaidrots, kura ir kustīgākā pašvaldība Latvijā. Līdzīgs izaicinājums jau norisinājies Lietuvā, kur divu mēnešu laikā vairāk nekā 160 000 Lietuvas iedzīvotāju kopīgi sakrājuši 40 miljardus soļu. Cik aktīvi būs Latvijas iedzīvotāji?

Katrs droši vien ir dzirdējis, ka dienā vēlams noiet aptuveni 10 000 soļu. Regulāras fiziskās aktivitātes, pat vienkārša staigāšana, samazina risku saslimt ar dažādām neinfekcijas slimībām, veicina labāku miegu, kā arī uzlabo garastāvokli. Fiziskajām aktivitātēm ir būtiska loma arī liekā svara profilaksē un novēršanā, kā arī psihiskās veselības saglabāšanā, samazinot stresu, trauksmi un depresiju.

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā arī ziemā, kopīgi iekustinot Latviju, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbosies virtuāli, mudinot dalībniekus – ikvienu Latvijas iedzīvotāju – reģistrēties digitālajā lietotnē Walk15 un izvēlēties konkrētu pašvaldību, lai fiksētu pastaigās, skrējienos un kustībā sakrātos soļus. Kopā katrs solis ir svarīgs!

Soļu skaitīšana sāksies 23. decembrī, taču pieteikties izaicinājumam un izvēlēties savu pašvaldību iespējams jau tagad, tāpēc pievienojies izaicinājumam, atverot saiti Miljoni soļu Latvijai.

Lai piedalītos izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”:

  • lejupielādē lietotni Walk15;
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

 

Līdzīgs izaicinājums Lietuvā guvis lielu atsaucību un pozitīvas iedzīvotāju atsauksmes, demonstrējot, ka šādas kopienas stiprināšanas iniciatīvas var gūt ievērojamus rezultātus.

“Pirms četriem gadu desmitiem gan Lietuvā, gan Latvijā nacionālā atdzimšana sākās ar ekoloģiskām kustībām, lai aizsargātu mūsu Baltijas jūru un vidi. Tagad es priecājos, ka parādās jauns Baltijas zaļais vilnis. Sveicu brāļus latviešus ar soļu izaicinājuma sākšanu. Soļi nav tikai izaicinājumi un skaitļi – tie iezīmē ceļu uz veselīgāku un zaļāku dzīvi. Kopā virzīsimies uz zaļāku un ilgtspējīgāku Baltijas nākotni!” izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” dalībniekiem novēl Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Komandu jeb pašvaldību rezultāti tiks aprēķināti pēc vidējā soļu skaita – kopējais soļu skaits tiks dalīts ar dalībnieku skaitu. Svarīgi ņemt vērā, ka Walk15 lietotne automātiski reģistrē soļus pat tad, ja tā nav ieslēgta. Taču, lai nodrošinātu, ka katrs nostaigātais solis tiek iekļauts kopējā skaitā, vismaz reizi dažās dienās nepieciešams atvērt lietotni.

Tātad, lai kļūtu par izaicinājuma dalībnieku, nav nepieciešams nekas īpašs – lejupielādē lietotni, izvēlies pašvaldību, esi aktīvs, krāj soļus un atceries ik pa laikam atvērt Walk15 lietotni.

“Kampaņa spēs veicināt kopienas gara stiprināšanu un iedvesmot Latvijas iedzīvotājus aktīvāk pavadīt šo svētku laiku. Šis izaicinājums ir lieliska iespēja veidot ne tikai iedzīvotāju piederības sajūtu savai pašvaldībai, bet arī jaunus tiltus starp dažādiem Latvijas reģioniem. Mēs ticam, ka kopīgas aktivitātes un mērķu sasniegšana ne tikai uzlabo fizisko veselību, bet arī veicina emocionālo labsajūtu un piederības sajūtu vietējai kopienai, kas ir būtiski saliedētas sabiedrības veidošanā,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Lai veicinātu draudzīgu sacensību, izaicinājuma laikā Walk15 lietotnē katras pašvaldības iedzīvotāji varēs aplūkot aktīvākos soļotājus, kā arī sekot līdzi savai pozīcijai pašvaldības topā un redzēt, vai dienas laikā izdevies sasniegt veselības ekspertu ieteiktos 10 000 soļus.

Reklāmraksts