PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

11945.jpeg
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja
Katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas.

Tā intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Viņš atgādināja, ka Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas. Piemēram, Rīgā ir aptuveni 80 vidusskolas, kas esot stipri par daudz. Viņš gan neatklāja, cik skolas Rīgā būtu jāreorganizē.

Ministrs paskaidroja, ka nākamajā mācību gadā pārmaiņas nav sagaidāmas. Taču skaidrībai par vēlamo skolu tīklu būtu jābūt līdz nākamā gada martam. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās rekomendācijas pašvaldībām un tām būs jālemj par turpmāko rīcību.

Ja pašvaldības neieklausīsies, tad valdībai būšot jālemj par izglītības iestāžu pārņemšanu.

Kā ziņots, IZM veikusi pētījumu par izglītības kvalitāti. Tajā norādīts, ka septiņās Rīgas skolās izglītības kvalitāte ir neatbilstoša, tomēr Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam analizējot Valsts Izglītības satura centra (VISC) datus, secināts, ka tādas ir divas.

IZM pētījuma par optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveidi pirmā posma rezultāti liecina, ka septiņās Rīgas vidusskolās obligāto vidusskolas eksāmenu indekss ir zemāks par 30%. Tāds tas ir Rīgas 29.vidusskolā, Rīgas 54.vidusskolā, Rīgas 61.vidusskolā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas 92.vidusskolā, Rīgas 65.vidusskolā un Rīgas 53.vidusskolā.

Indekss pētījuma ietvaros veidots, summējot trīs obligāto centralizēto eksāmenu vērtējumus, iegūto rezultātu dalot ar skolā mācību gada sākumā norādīto 12.klašu skolēnu skaitu un vēl dalot ar trīs, informē aģentūra LETA.