PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

9730.jpeg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Administrācija
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 5.aprīlī, atzinīgi novērtēja izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska izklāstītos plānus.

K.Šadurskis pastāstīja par iecerēm, kā veicināt izglītības kvalitāti Latvijā, un uzsvēra to kā svarīgāko prioritāti, veicot nozares reformas, informē Saeimas Preses dienests.

"Šodienas sēdē tika iezīmēta kompleksa pieeja, kas vērsta uz izglītības kvalitātes stiprināšanu. Skolēniem jānodrošina pēc iespējas labākas izglītības iespējas, tajā pašā laikā neaizmirstot par konkurētspējīgu atalgojumu pedagogiem. Jaunais skolotāju darba samaksas modelis iet roku rokā ar izglītības kvalitātes veicināšanu," uzsver Izglītības komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.

Sēdē deputātiem izglītības ministrs izklāstīja iecerētās pārmaiņas, norādot uz trīs gadu pārejas periodu. Ministrs akcentēja, ka, reformējot nozari, galvenā uzmanība jāvelta izglītības saturam, infrastruktūras nodrošināšanai, kā arī pedagogu atalgojumam.

Runājot par pedagogu darba samaksas jauno modeli, ministrs uzsvēra, ka pašlaik tiek strādāts pie tā, lai līdz jūnijam būtu izvēlēts optimāls risinājums skolotāju darba apmaksai. 2016.gada budžetā jau papildus rezervēti deviņi miljoni eiro pedagogu atalgojuma palielināšanai.

Ministrs deputātiem norādīja arī uz diviem problēmjautājumiem, ko rada atalgojuma modeļa maiņa. K.Šadurskis uzsvēra, ka papildu finansējums jārod pirmsskolas izglītības pedagogu atalgojumam, kā arī jārisina jautājums par atalgojumu augstākajās mācību iestādēs.

Tāpat K.Šadurskis uzsvēra, ka jāstrādā pie skolu tīkla sakārtošanas, un informēja deputātus, ka no šī gada septembra vairs nebūs iespējams veidot apvienotās klases 7.-9.klašu skolēniem.

Ministra redzējums atbilst Saeimas dotajam uzvedumam par "ideālā skolu tīkla" izveidi, kas ietver kvalitatīvu vispārējās izglītības iestāžu tīkla un skolēnu mobilitātes nodrošināšanu, uzsver Izglītības komisijas priekšsēdētāja I.Viņķele. Ar Saeimas lēmumu Ministru kabinetam uzdots pienākums izstrādāt "ideālā" izglītības iestāžu tīkla telpisku kartējumu, kura pamatā ir izglītības kvalitāte, vienoti izveides kritēriji un atbalsta pasākumi.