PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

12228.jpeg
Foto: Attēlā: Deputāts Aldis Adamovičs. Juris Vīgulis, Saeimas Kanceleja
Bilingvālās izglītības programmas jāsaglabā - ne tikai krievu, bet ari poļu, baltkrievu un citās mazākumtautību valodās.

Tā laikrakstam "Latvijas Avīze" paudis Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs, kādreizējais Preiļu mērs Aldis Adamovičs.

Viņaprāt, mācīties tikai latviešu valodā ir iespējams, taču, ja tas tiks uzspiests, būs pretreakcija.

Deputāts skaidroja, ka viņa pārstāvētajā "Vienotībā" šajā ziņā ir dažāda nostāja. "Manu viedokli noteikti ietekmē tas, ka nāku no Latgales, kur sadzīvo dažādas mazākumtautības," teica A.Adamovičs.

Viņš arī uzskata, ka sākumskolām jābūt diezgan tuvu mājām, tāpēc šīs skolas jāsaglabā arī tad, ja tajās mācās vien daži desmiti bērnu. Ja skolēnu skaits ir zem 30, tad gan jāapsver iespēja vest bērnus uz kādu citu skolu.

Vidusskolas klasēs toties ir svarīgi mācīties skolās, kur ir labi aprīkotas laboratorijas, modernas sporta zāles. Tas ir svarīgāk nekā skolas tuvums. Tāpēc šajā vecumā skolēni jau var braukt mācīties uz tālākām skolām un dzīvot internātā.

"Lai celtu izglītības kvalitāti, vidusskolu skaits būs pakāpeniski jāsamazina," pauž A.Adamovičs.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien vienbalsīgi par komisijas vadītāju ievēlēja deputātu A.Adamoviču.

Līdzšinējā Izglītības komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele devusies mācībās uz ASV, tāpēc nolikusi deputātes mandātu, informē aģentūra LETA.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, A.Adamovičs 1998.gadā Latvijas Universitātē ieguvis ekonomģeogrāfa izglītību, bet 1999.gadā turpat Latvijas Universitātē dabas zinātnes maģistra grādu.

Pirms darbības Saeimā A.Adamovičs bijis Preiļu novada domes priekšsēdētājs un Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs.